P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Kaltinamuosius „Neptūno” byloje norėtų pasiųsti už grotų (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-12-08


Finansiniais nusikaltimais kaltinami buvęs Klaipėdos „Neptūno” klubo vadovas Osvaldas Kurauskas, lenkas Arkadiusz Krygier ir buvęs Panevėžio „Lietkabelio” klubo vadovas Mantas Ignatavičius Klaipėdos apygardos teisme išgirdo, kokios bausmės jiems pageidautų kaltinimą palaikanti prokurorė.

Iš kairės: Mantas Ignatavičius, Osvaldas Kurauskas ir Arkadiusz Krygier. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau nekart rašė, kad O. Kurauskas yra kaltinamas pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius – didelės vertės svetimo turto iššvaistymu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingu duomenų apie pajamas pateikimu ir dokumentų klastojimu. Didžiausia bausmė už šiuos nusikaltimus siekia iki 7 metų nelaisvės.

M. Ignatavičiui dar yra pateikti kaltinimai dėl bendrininkavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Analogiškų kaltinamų sulaukė ir Varšuvos gyventojas A. Krygier.

Kaltinamajame akte teigiama, kad vadovaudamas „Neptūno” klubui O. Kurauskas sudarė fiktyvias sutartis su JAV registruota bendrove „Omega action” ir Estijoje registruota „Reval sport agency” dėl žaidėjų ir trenerių įvaizdžio teisių naudojimo.

Amerikoje registruotos bendrovės faktiniu vadovu buvo M. Ignatavičius, o „Reval sport agency” vadovavo A. Krygier. Joms bendrai buvo pervesta daugiau nei milijonas eurų. Vėliau dalį pinigų šios bendrovės pervesdavo į žaidėjų ir trenerių sąskaitas. Anot pareigūnų, dėl neteisėtų veiksmų ir mokesčių nesumokėjimo buvo padaryta daugiau nei 166 tūkst. eurų žala Mokesčių inspekcijai, daugiau nei 67 tūkst. eurų žala „Sodrai” bei 471 tūkst. eurų viršijanti žala „Neptūno” krepšinio klubui.

Kaltinimą šioje, dar pernai vasarį pradėtoje nagrinėti byloje palaikanti prokurorė Dalia Stonienė teismo prašo visus kaltinamuosius pasiųsti už grotų. Tiesa, ne visam bausmės laikotarpiui.

O. Kurauskas, anot kaltintojos, yra vertas 3 metų laisvės atėmimo bausmės. Iš karto jis turėtų atlikti 1 metų bausmę, o likusios vykdymas turėtų būti atidėti 2 metams. Analogiškos bausmės prokurorė paprašė ir M. Ignatavičiui. Tuo metu A. Krygier prašoma skirti 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, numatant, kad iš karto reikia pasėdėti laisvės atėmimo įstaigoje pusę metų, o likusios bausmės vykdymas irgi galėtų būti atidėtas 2 metams.

Šioje byloje teismui prieš paskelbiant nuosprendį dar liko išklausyti baigiamąsias kaltinamųjų kalbas.


  2022-12-08

  2 komentarai “Kaltinamuosius „Neptūno” byloje norėtų pasiųsti už grotų”

  1. AvatarOho (IP: 88.119.156.187)

   ir šito klubo akcijas įsigijo miesto savivaldybė? dar ir su šimtatūkstatinėmis skolomis? už tai balsavo visa miesto taryba?

  2. AvatarPranas (IP: 88.119.40.165)

   Priminkite kas tuo metu buvo neptuno valdybos pirmininkas? Kodel jo pavardes niekas neviesina:)? Jis juk eis i 10 kadencija:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt