P0

Konsultacijos

Lapkritį brango kava ir duona, pigo saldumynai ir šiluma

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-08


Statistikos departamentas skaičiuoja, kaip kito maisto bei pramoninių prekių kainos ir paslaugos lapkričio mėnesį.

Portalo archyvo nuotr.

Lapkritį, palyginti su spaliu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,4 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo duonos ir grūdų produktų, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, mėsos ir jos produktų, automobilių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto
paslaugų, kavos, arbatos ir kakavos, namų ūkio valymo ir priežiūros priemonių kainų padidėjimas bei šilumos energijos, elektros energijos, degalų ir tepalų kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,3 proc., paslaugų – 0,7 proc.

2022 m. lapkritį, palyginti su spaliu, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 2,5 proc. Labiausiai pabrango cukrus, kava, konservuota žuvis, duona, bet atpigo uogienės, marmeladai, medus, sviestas, saldumynai. Taip pat kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo greipfrutų, spanguolių, svogūnų, kriaušių, avokadų kainos, bet sumažėjo gūžinių salotų, žiedinių kopūstų, šilauogių, mandarinų, pomidorų kainos.

Būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros kainos padidėjo 1,7 proc. Namų ūkio valymo ir priežiūros priemonės pabrango 3,3 proc., namų ūkio personalo ir namų priežiūros paslaugos – 1,8 proc., elektriniai ir neelektriniai pagrindiniai buitiniai prietaisai – 1,6 proc., bet valgomieji ir kiti pjaunamieji įrankiai, stalo reikmenys atpigo 2,3 proc.

Viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugų kainos padidėjo 0,7 proc. Daugiausia padidėjo viešojo maitinimo valgyklose paslaugų (1 proc.) kainos. Poilsio namų paslaugų (10,4 proc.) kainos sumažėjo.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 2,4 proc. Daugiausia sumažėjo šilumos energijos (6,8 proc.), elektros energijos (5,9 proc.) kainos, bet gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui kainos padidėjo 0,7 proc., būsto priežiūros ir remonto paslaugų – 0,6 proc.

2022 m. lapkričio metinė (palyginti su 2021 m. lapkričiu) infliacija sudarė 22,9 proc.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 26,8 proc., paslaugų – 13,4 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 30,1 proc., rinkos – 21,7 proc.


  2022-12-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt