P0

Uostas ir jūra

Prie jūros vėjo jėgainių plėtros jungiasi ir uostamiesčio švietimo įstaigos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-08


RWE suvienijo jėgas su pirmaujančiomis Vakarų Lietuvos švietimo institucijomis, kad paspartintų jūros vėjo energetikos plėtrą Baltijos jūroje, paremtą švietimu, tyrimais ir žinių perdavimu. Pasirašyti atitinkami ketinimų protokolai su Klaipėdos universitetu, Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybine kolegija ir Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centru.

KU nuotr.

Baltijos šalys turi ambicingų klimato tikslų, o jūros vėjo energetikos plėtra dažnai yra šių planų pagrindas. Lietuva 2023 metų pabaigoje organizuos pirmąjį konkursą 700 megavatų vėjo jėgainių parkui jūrinėje teritorijoje. Tikimasi, kad visoje Baltijos jūroje iki 2030 m. bendra jūros vėjo jėgainių galia sieks 20 gigavatų.

Klaipėdos universitetas

Atsinaujinanti energija ir tvarumas yra viena iš pagrindinių Klaipėdos universiteto (KU) strateginių krypčių. Šiose srityse aktyviai dirba KU mokslininkai; su partneriais iš Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS plėtojamos bendros studijų ir mokslo programos.

„Susitarimai su atsinaujinančios energetikos srityje dirbančiais pramonės partneriais – jų patirtis, poreikiai ir perspektyvos – mums yra svarbūs ir naudingi, nes atveria galimybes naujiems tyrimams, bendriems projektams ir inovatyviems sprendimams“, – pranešime cituojamas KU rektorius profesorius dr. Artūras Razbadauskas.

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla

„Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla džiaugiasi šia nauja partneryste su RWE. Tikime, kad aukštųjų mokyklų ir pramonės bendradarbiavimas yra labai svarbus siekiant atliepti visuomenės ir darbo rinkos poreikius, greitai reaguoti ir rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius prisitaikyti prie pokyčių, – teigė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič. – Manome, kad studijų plėtra ir įvairovė bus labai svarbi Lietuvai, ir tai atsispindi šiame bendradarbiavime ir naujai kuriamose galimybėse mūsų studentams įsidarbinti jūros vėjo jėgainių srityje.“

Klaipėdos valstybinė kolegija

Klaipėdos valstybinė kolegija – moderni aukštoji mokykla, prisidedanti prie tvaraus gamtos išteklių valdymo ir siekio efektyviai juos panaudoti, stiprinanti regioninį ir tarptautinį bendradarbiavimą bei mokslo ir technologijų teikiamų laimėjimų panaudojimo galimybes.

„Lietuva pasiryžusi žengti į priekį su Žaliuoju kursu ir stiprinti energetinę nepriklausomybę. Plėtojamas pirmasis vėjo jėgainių parkas jūroje, kuris ne tik užtikrins darnesnę aplinką ateities kartoms, bet ir pajūrio regiono augimą bei naujų darbo vietų kūrimąsi, – teigė Klaipėdos valstybinės kolegijos atstovė Gražina Markvaldienė. – Turime ilgametę patirtį rengiant elektrotechnikos specialistus. Bendradarbiavimą su RWE matome kaip būdą modernizuoti ir tobulinti studijų programą bei prisidėti prie jūros vėjo specialistų rengimo”.

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras – vienintelė specializuota profesinė mokykla Lietuvoje, teikianti jūrų, uostų, laivybos, inžinerinės pramonės, taip pat energetikos ir technologijų, susijusių su laivų statyba ir transportavimu, profesinį mokymą.

„Mes kuriame energetikos sinergiją. Pagrindinės sėkmingo verslo plėtros prielaidos yra technologijos ir kvalifikuoti specialistai. RWE puikiai išmano naujas technologijas ir turi šioje srityje reikalingų kompetencijų. Mūsų misija – ruošti aukštos kvalifikacijos specialistus. Mūsų veikla yra nukreipta į inžinerinę pramonę, energetiką ir laivininkystę, nes turime šiose srityse žinių, patirties ir infrastruktūros. Tikimės, kad mūsų partnerystės su RWE sinergija padės plėtoti atsinaujinančios energijos sektorių jūroje“, – sakė dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro direktorius.

INFORMACIJA

RWE yra pirmaujanti pasaulyje atsinaujinančių energijos šaltinių žaidėja ir antra didžiausia jūrinės vėjo energetikos vystytoja pasaulyje. RWE valdo 18 jūrinių vėjo jėgainių parkų penkiose šalyse, įskaitant 3 jėgaines Baltijos jūroje – „Kårehamn“ (48 MW) prie Švedijos krantų, Danijos vėjo jėgainių parką „Rødsand 2“ (207 MW, RWE dalis: 20 %) ir „Arkona“, kurios 385 MW galia yra viena didžiausių jūros vėjo jėgainių Vokietijos Baltijos jūros dalyje (RWE dalis: 50 %).

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Iki 2030 m. RWE ketina padidinti savo jūros vėjo jėgainių pajėgumus nuo dabartinių 3 GW iki 8 GW (tai tik RWE dalies pajėgumų padidėjimas). Daugiausia dėmesio skiriama Šiaurės Amerikai, Azijos Ramiojo vandenyno regionui ir patrauklioms Europos rinkoms, įskaitant Baltijos šalis.


  2022-12-08

  Vienas komentaras apie “Prie jūros vėjo jėgainių plėtros jungiasi ir uostamiesčio švietimo įstaigos”

  1. AvatarKis (IP: 86.100.121.70)

   Otraboke,visi seimo buve,norintis trintukai.Geras darbas nieko konkretaus nedaryti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt