P0

Mums rašo

Klaipėdos visuomeninių rinkimų komitetų ganyklose (2)

Arūnas Marčauskas
2022-12-09


2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje – savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Startuoja jau trečioji rinkiminė kampanija, kurioje vienoje gretoje su politinėmis partijomis dalyvauja ir visuomeniniai rinkimų komitetai.

Čia – kelios trumpos tokių Klaipėdoje užgimusių ir numirusių komitetų istorijos.

Asociatyvi nuotr.
Rimanto Cibausko ir Ninos Puteikienės fiasko 2015 m.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose dalyvavo du visuomeniniai rinkimų komitetai: „Klaipėdos“ ir „Puteikis plius“. Abiejų komitetų vedliai kandidatavo į uostamiesčio mero postą.

„Klaipėdos“ Rimantas Cibauskas užėmė ketvirtąją vietą, o vyro vardo komiteto vadovė Nina Puteikienė apturėjo tik garbingą penktąją vietą. Visuomeninis rinkimų komitetas „Puteikis plius“ Klaipėdos miesto taryboje gavo 3 mandatus, o „Klaipėdos“ komitetas – 2. Abu komitetai politine prasme mirė dar kadencijos metu. Tačiau tai nesutrukdė N. Puteikienei dar kartelį pralaimėti Klaipėdos mero rinkimus 2019 metais, bet jau kaip Naglio Puteikio privatizuotos Centro partijos Klaipėdos skyriaus kandidatei.

Grubliausko-Kongo komiteto fiasko 2019 m.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose dalyvavo jau net penki visuomeniniai rinkimų komitetai. „Mano Klaipėda“, „Rusakalbė Klaipėda“, „Už pokyčius Klaipėdoje“ negavo anei mandato ir palinkėjo visiems ilgai ir gražiai gyventi. Vietas Klaipėdos miesto taryboje užėmė dviejų komitetų atstovai: „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ – 8 krėslai (plius mero postas), „Titov ir teisingumas“ – 2.

Apie rusofašisto Viačeslavo Titovo fiasko nėra prasmės kalbėti. Bet. Nors artėjančiuose rinkimuose prokremliškos jėgos atvirai nedalyvaus – jų rinkėjai niekur nedingo. Vieša paslaptis, kad didžioji dalis Klaipėdos politinių jėgų siekia nugnybti bent dalį šio elektorato savo naudai. Tai – atskira tema visai eilei publikacijų.

Valdančiąją daugumą Klaipėdoje suformavusi komitetinė mero-Grubliausko-Kongo komanda ėmė byrėti jau tais pačiais metais. 2019 m. lapkričio 28 d. komitetą paliko ir pas konservatorius išėjo Klaipėdos miesto tarybos narys Audrius Petrošius. 2020 m. liepos 30 d. – Vytauto Grubliausko komitetą paliko dar keturi miesto tarybos nariai: Elida Mantulovė, Vytis Radvila, Judita Simonavičiūtė ir Vaida Raugelė. 2021 m. vasario 26 d. su minimu komitetu atsisveikino ir Artūras Razbadauskas.

Šiandien rinkiminį komitetą „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ sudaro tik keli slidinėjantys Klaipėdos miesto tarybos nariai: pailsęs politikos veteranas Vidmantas Plečkaitis, prisegamas dekoratyvinis pakabukas Arvydas Cesiulis ir atvirai į Vytauto Grubliausko politinę nugarą rinkiminį durklą smeigiantis Rimantas Taraškevičius. Jis artėjančiuose rinkimuose dalyvaus su Arvydo Vaitkaus komitetu „Ištikimi Klaipėdai”. Tai bus jau trečiasis komitetas šio politiko karjeroje. Pats V. Grubliauskas galutinai palaidojo savo vardo komitetą, tapdamas LSDP Klaipėdos skyriaus kandidatu į merus.

Kas ištiks Arvydo Vaitkaus komitetą?

Viena iš priežasčių, kodėl subyrėjo dabartinio Klaipėdos mero V. Grubliausko komitetas ir komanda – jo despotiškumas. Palikdami Kongo komitetą tai pabrėžė visi buvę jo bendražygiai. Manote, kad buvusio sovietinio milicininko Arvydo Vaitkaus rinkiminiame komitete bus daugiau demokratijos?

Beje, A. Vaitkus yra ne prastesnis politinis šoklys anei aukščiau minėtas R. Taraškevičius (toks tokį sutiko?). Buvęs socialdemokratas, vėliau vylęsis tapti Klaipėdos meru nuo karbauskininkų, šiandien ponas Arvydas gano savo privatų komitetą. Tiesiog smalsu, o kiek ilgai ganys?


  2022-12-09

  2 komentarai “Klaipėdos visuomeninių rinkimų komitetų ganyklose”

  1. Avatarz (IP: 78.63.24.119)

   ponas autoriau, paaiškinkite ką reiškia “sovietinis milicininkas”? Kokią savybę turi visi sovietiniai milicininkai? Visi despotai, diktatoriai ar kuom jie nusidėję? Jei šitas portalas nori save vadinti žurnalistiniu, tai kažkokios loginės išvados bent būti padaromos, ar tiesiog norėta mėšlu apdrėbti? Arūnai, tai pats ir esate tuo mėšlu apsibdrėbęs. Koks sovietinis profesorius esat jūs?

  2. AvatarKeistas (IP: 88.119.156.187)

   autoriaus klausimas. Taip viską žino, bet niekų klausinėja-aišku, kad kol paims, arba ne, mero kėdę. Kaip, beje, ir visi likusieji. Tik tie “Ištikimi Klaipėdai” – klubas tai LT milijonierių ( su 4 paslaptingais profesoriais) tai gal temps ilgiau. Arba susiės dar greičiau -gal jie jau ir giminės? O gal ir geras klausimas -miestelyje liūdna nebus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt