P0

Uostas ir jūra

„Mintis“ ieško vietos prisišvartuoti ir Klaipėdoje

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-09


Pasaulio jūras „vagojančiam” mokslinių tyrimų laivui „Mintis“ Klaipėdos universitetas perka krantinės nuomos ir aptarnavimo paslaugas Klaipėdos uoste.

Krantinę norima išsinuomoti porai metų (su galimybe pratęsti dar metams) už ne didesnę nei 50 tūkstančių eurų sumą. Nors numatoma, kad laivas prie krantinės stovės tik 90 parų.

Krantinėje turi būti visos galimybės laivui tiekti  gėlą vandenį ir elektros energiją. Laivo „Mintis“ ilgis – 39,25 m, plotis – 12 m, grimzlė – 3 metrai.

„Mintis“ Klaipėdoje buvo pastatytas 2014 metais, jis kainavo apie 10 milijonų eurų. Nuo to laiko laivas prisidėjo prie įvairių projektų, vykdytų Baltijos, Šiaurės ir Viduržemio jūrose. 2020 metų sausį laivui atlikta techninė apžiūra, po kurios duotas leidimas eksploatacijai artimiausiems 5 metams.

Vienu metu laive dirba 11 mokslininkų ir 7 įgulos nariai. Laivas turi tris laboratorijas – biolaboratoriją, geolaboratoriją ir kompiuterinę laboratoriją. Esant poreikiui jos gan greitai gali pakeisti savo paskirtį ir būti įrengtos pagal projekto poreikį. Labai dažnai visos laboratorijos tampa kompiuterinėmis, t. y. jose atliekami akustinių, seisminių bei kitų duomenų surinkimo ir apdorojimo procesai vienu metu.


  2022-12-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt