P0

Kriminalai ir nelaimės

Narkotikų platintojams gresia ilgi metai kalėjimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-09


Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigti du ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Pirmojoje Šilutės rajone gyvenanti moteris bei du tauragiškiai kaltinami platinę didelį kiekį narkotikų, antrojoje panašiomis veikomis kaltinamas Rusijos Federacijos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, bei Kauno gyventojas.

Pirmasis tyrimas pradėtas po to, kai birželio mėnesį patruliuodami policijos pareigūnai sustabdė įtarimų sukėlusį automobilį. Atlikdami transporto priemonės patikrinimą pareigūnai jame aptiko 9 vnt. pleistrų, 10 vnt. stiklinių ampulių bei 8 vnt. tablečių, kuriems reikalingas receptas. Automobiliu vykusių tauragiškių apžiūros metu pas vieną iš jų papildomai rasti 5 pleistrai bei 2 stiklinės ampulės.

Abu praeityje teisti tauragiškiai stiprių receptinių vaistų galėjo įsigyti iš anksčiau taip pat teistos Šilutės rajone gyvenančios moters. Ji žinodama, jog šeimos nariui priklausiusių vaistų sudėtyje yra narkotinių medžiagų, dalį jų už alkoholinius gėrimus ir maisto produktus pardavė minėtiems tauragiškiams.

Tyrimo metu gauta duomenų, kad rastose receptinėse tabletėse bei pleistruose yra labai didelis kiekis narkotinės medžiagos – fentanilio, o ampulėse, kurioms taip pat reikalingas receptas – nedidelis kiekis narkotinės medžiagos morfino.

Antrajame tyrime nustatyta, jog Rusijos pilietis beveik pusę kilogramo kanapių galėjo įsigyti pernai lapkritį iš Kaune gyvenančio pažįstamo asmens.

Po Kauno mieste įvykusio neteisėto sandorio vyras automobiliu vyko namo, tačiau pakeliui buvo sustabdytas policijos pareigūnų, kurie jo automobilyje ir rado gabenamus kvaišalus. Įtariama, kad šias narkotines medžiagas jis ketino platinti kitiems asmenims. Pareigūnai, patikrinę kaltinamojo automobilį bei atlikę kratą jo namuose rado ir daugiau kvaišalų – apie 30 gramų neteisėtai laikomų kanapių.

Tyrimo metu atlikus neviešo pobūdžio veiksmus, buvo gauta duomenų, kad iš minėto vyro šių metų kovą kvaišalų galėjo įsigyti ir du Šilutėje gyvenantys vyrai – vienas daugiau nei 20 gramų, o kitas – beveik 15 gramų kanapių.

Policijos pareigūnai, šių metų kovo mėnesį atlikę kratą Rusijos piliečio namuose, rado neteisėtai laikomas kanapes bei šaunamąjį ginklą ir didelį kiekį – 130 vnt. – šaudmenų, kuriems laikyti leidimo kaltinamasis neturėjo.

Abi bylos perduotos nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-12-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt