P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl korupcijos tvarkant pavojingas uosto atliekas atsakomybės sulaukė šeši asmenys (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-12


Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir kaltu dėl papirkimo, prekybos poveikiu bei neteisėto atliekų gabenimo per Lietuvos Respublikos sieną pripažintas vienos Klaipėdoje registruotos įmonės faktinis direktorius A. S. Teismo sprendimu vyras privalės sumokėti 12 tūkst. eurų baudą.

Anksčiau atliktuose tyrimuose, susijusiuose su pavojingų atliekų tvarkymu Klaipėdos uosto teritorijoje, penkiems nuteistiems asmenims skirta baudų ir konfiskuota lėšų už bendrai daugiau nei 25 tūkst. eurų.

A. Pelakausko nuotr.

Anot STT pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienos uostamiestyje veikiančios pavojingų atliekų tvarkymo bendrovės faktinis vadovas A. S. davė kyšį valstybės tarnautojui ir valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui už pageidaujamą jų teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus. Teismas konstatavo, kad A. S. tokiu būdu siekė išvengti papildomo mokesčio už nustatytą viršnorminę taršą, perduodant nuotekas į nuotekų valyklą, taip pat siekė užtikrinti greitesnį darbų atlikimą bei neteisėtai atsilygino už konsultacijas nuotekų tvarkymo klausimais. Nustatytų 7 nusikalstamos veikos epizodų metu bendra duotų kyšių suma siekia 1950 eurų.

Bylos duomenimis, A. S. pasiūlė ir davė kyšį jo vadovaujamoje įmonėje dirbančiam vadybininkui, jog jis, pasinaudodamas pažintimis ir kita įtaka, paveiktų valstybės tarnautojui prilygintą asmenį, kad šis priimtų perdirbimui pavojingą atlieką – naftos produktais ir riebalais užterštą skystą gruntą – į tokių atliekų sandėliavimui skirtą aikštelę už kaip įmanoma mažesnę kainą.

Teismas taip pat konstatavo, kad A. S., veikdamas bendrininkų grupėje, pažeidė teisės aktų reikalavimus ir per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno pavojingas atliekas. Nustatyta, kad iš uoste prisišvartavusių laivų A. S. vadovaujamos įmonės surinktos buitinės ir technologinės nuotekos bei naftos produktais užterštas vanduo, kurių priduoti galutiniam tvarkymui į nuotekų valyklą Klaipėdoje nebuvo galimybės dėl taršą viršijančių rodiklių, buvo gabenamos į Latviją. Nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2021 m. liepos iki 2021 m. lapkričio neteisėtai išgabenta daugiau nei 500 tonų naftos produktais užterštų atliekų.

Kadangi baudžiamojoje byloje buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus A. S. ir jis visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuotas nusikalstamas veikas, baudžiamoji byla baigta teismui priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą. Juo A. S. už nesunkų bei apysunkius tyčinius nusikaltimus skirta 12 tūkst. eurų bauda. Klaipėdos apylinkės teismo priimtas baudžiamasis įsakymas yra įsiteisėjęs.

Kituose, su pavojingų atliekų tvarkymu uosto teritorijoje susijusiuose keturiuose atliktuose tyrimuose, nuteisti 5 asmenys. Buvusi akcinės bendrovės „Klaipėdos vanduo“ darbuotoja teismo baudžiamuoju įsakymu pripažinta kalta dėl kyšininkavimo. Jai paskirta 10 200 eurų bauda ir konfiskuotas 1770 eurų vertės turtas. Kaltu dėl papirkimo pripažintas ir vienos Klaipėdoje registruotos įmonės direktorius. Jam baudžiamuoju įsakymu skirta 8400 eurų bauda. Toje pačioje įmonėje vadybininku dirbantis asmuo, kaltintas prekyba poveikiu, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant sumokėti 1500 eurų baudą. Vienos Klaipėdos rajone registruotos įmonės vadovas, kaltintas papirkimu, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Jam paskirta sumokėti 900 eurų baudą. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, kaltintas kyšininkavimu, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, sumokant 2000 eurų baudą. Iš jo taip pat konfiskuota 300 eurų.


  2022-12-12

  Vienas komentaras apie “Dėl korupcijos tvarkant pavojingas uosto atliekas atsakomybės sulaukė šeši asmenys”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 193.216.227.146)

   O kodėl įvardijami A.S. ir kitokiais inicialais?
   Jei asmuo nuteistas, tai nekaltumo prezumpcija atskleidus pavardę pažeista nebus.
   O miestas turi žinoti apie savo “didvyrius”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt