P0

Kultūra

,,Dialogas”: projekto įgyvendintojų ir dalyvių mintys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-15


Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, Apeirono teatras pakvietė klaipėdiečius švęsti bendrystę ir autentiškumą. Į paskutinį projekto ,,Dialogas“ renginį pakviesti LGBTQ+ bendruomenės nariai bei šiai bendruomenei neabejingi uostamiesčio gyventojai dalinosi prisiminimais ir mintimis apie projektą.

,,Visus metus nuosekliai dirbome, kūrėme, būrėme, bendravome su jauna Klaipėdos LGBTQ+ bendruomene. Šiandien negaliu nustoti stebėtis, kaip stipriai tokie projektai gali įtraukti į pilietiškumo filosofinę analizę ar padėti paaiškinti visuomenėje vykstančius susiskaldymo procesus, bendruomenių santykio filosofines problemas. Kokia dviprasmiška yra bendruomenės sąvoka, savyje talpinanti įtrauktį ir atskirtį”, – atviravo Apeirono teatro aktorė, režisierė ir viena iš projekto autorių Greta Gudelytė.

Atviros organizatorių mintys įkvėpė pasisakyti ir projekto dalyvius.

,,Tokie projektai labai reikalingi Klaipėdos jaunimui, ypatingai tiems, kurie išties jaučia diskriminaciją ar patyčias”, – nuomonę išreiškė Vakarų LGBT bendruomenės aktyvistas Kiril Snežko.

,,Kaip ne LGBTQ+ žmogus džiaugiuosi, kad ir mano vaidmuo yra įtrauktas! Juokas juokais, bet kūrimas tos terpės, kur žmonės gali būti tokiais autentiškais, kokie yra, tai nuostabi iniciatyva, tad ačiū už šį didelį darbą”, – mintimis pasidalino projekto dalyvis Naglis.

Susitikimo metu taip pat buvo pristatyta dokumentika ir teatrinės raiškos dirbtuvių-stovyklos ,,Sakai” metu sukurti audiovizualiniai kūriniai. Po pristatymo vyko kūrinių aptarimas.

,,Pastebėjau dominuojantį individualų uždarumą pačiame kūrybiniame procese, nes dauguma pasirinko kurti vieni, taip savotiškai užsidarant savo asmeninėje meditacijoje. Šis pastebėjimas mane pačią nustebino, nes pačioje stovykloje teatrinės raiškos dirbtuvių metu tvyrojo priešinga – labai bendruomeniška atmosfera, – pastebėjimais dalinosi Apeirono teatro režisierė, aktorė bei viena iš projekto organizatorių Eglė Kazickaitė. – Sunku pasakyti, kodėl taip yra, bet norėtųsi jums, projekto dalyviams, palinkėti, kad visada būtų aplink tie žmonės, iš kurių būtų galima suformuoti ratelį ir kuriame būtų galima paverkt ar pasidžiaugt”.

Kultūros straipsnių vidus

,,Noriu tikėt, kad projektas padėjo suformuoti pagrindą tokiam ratui Klaipėdoje ir visa tai nepasibaigs su lyg šiuo susitikimu, – mintį pratęsė projekto koordinatorė Aurelija Ženčiauskė. – Man taip pat labai norisi padėkoti Apeirono teatro savanoriams, Vakarų LGBT bendruomenei ir tiems, kurie buvo su mumis nuo pačio pirmo susitikimo. Žinau, kad projekto buvo prasmingos kiekvienam įsitraukusiam. Ir visai nesvarbu, ar tai buvo LGBTQ+ žmogus, ar tiesiog atviras, smalsus, save bei kitus žmones pažinti trokštantis, žmogus”.

Projektą ,,Dialogas” finansavo Europos socialinis fondas, palaikė Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė, įgyvendino Apeirono teatras.


  2022-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt