P0

Uostas ir jūra

Jūros dugno geofiziniai tyrimai: vėjo jėgainėms parinkta tinkama vieta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-15


Lietuvos energetikos agentūros užsakymu giluminius geofizinius-seisminius jūros dugno tyrimus Baltijos jūroje atlikę tyrėjai UAB „Geobaltic“ ir UAB „Garant Diving“ patvirtino, kad numatyta pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko teritorija yra tinkama šiai veiklai vystyti.

Pagal jungtinę sutartį veikiančios paslaugų tiekėjų grupės atstovai pristatė antrąją jūros dugno tyrimų ataskaitą. Ataskaitoje pateikti giluminių geofizinių-seisminių tyrimų Lietuvos jūrinėje teritorijoje, kurioje tikslinga organizuoti konkursus vėjo elektrinių plėtrai ir eksploatacijai, rezultatai ir išvados.

Pasak Lietuvos energetikos agentūros Vėjo energetikos Baltijos jūroje vystymo skyriaus vadovo Roman Bykov, giluminių seisminių jūros dugno tyrimų rezultatai yra svarbūs vėjo elektrinių modelių parinkimui bei parkui reikalingos infrastruktūros išdėstymui jūrinėje teritorijoje.

Šiais tyrimais buvo siekiama išsiaiškinti galimai aktyvias seismines zonas, geologines struktūras bei jų erdvines pozicijas, kurios galėtų turėti įtakos pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko planavimo ir statybų procesams. Tyrimų metu buvo nustatyta geologinių struktūrų tiksli padėtis, plotas, tūris, įvertinta ar planuojama vėjo elektrinių plėtra nepersidengia su kitų strateginių energijos išteklių paieškomis ir, galimai – naftos gavyba Lietuvos jūrinėje teritorijoje.

Tyrėjų išvadose konstatuojama, kad pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko teritorija nepatenka nei ant išskirtų tektoninių lūžių, nei ant aptiktų geologinių struktūrų, kurios galėtų būti potencialios naftos paieškoms ir gavybai. Šios geologinės struktūros yra nutolusios nuo numatytos pirmajam vėjo elektrinių parkui teritorijos daugiau nei 5 km skirtingomis kryptimis.

Planuojama, kad Baltijos jūros teritorijoje 30 km atstumu iki 2028 m. bus įrengtas pirmasis apie 700 MW jūrinių vėjo elektrinių parkas, kuris per metus galėtų pagaminti apie ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio ir sukurtų apie 1300 darbo vietų.


  2022-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt