Jūros dugno geofiziniai tyrimai: vėjo jėgainėms parinkta tinkama vieta

Uostas ir jūra

Lietuvos energetikos agentūros užsakymu giluminius geofizinius-seisminius jūros dugno tyrimus Baltijos jūroje atlikę tyrėjai UAB „Geobaltic“ ir UAB „Garant Diving“ patvirtino, kad numatyta pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko teritorija yra tinkama šiai veiklai vystyti.

Pagal jungtinę sutartį veikiančios paslaugų tiekėjų grupės atstovai pristatė antrąją jūros dugno tyrimų ataskaitą. Ataskaitoje pateikti giluminių geofizinių-seisminių tyrimų Lietuvos jūrinėje teritorijoje, kurioje tikslinga organizuoti konkursus vėjo elektrinių plėtrai ir eksploatacijai, rezultatai ir išvados.

Pasak Lietuvos energetikos agentūros Vėjo energetikos Baltijos jūroje vystymo skyriaus vadovo Roman Bykov, giluminių seisminių jūros dugno tyrimų rezultatai yra svarbūs vėjo elektrinių modelių parinkimui bei parkui reikalingos infrastruktūros išdėstymui jūrinėje teritorijoje.

Šiais tyrimais buvo siekiama išsiaiškinti galimai aktyvias seismines zonas, geologines struktūras bei jų erdvines pozicijas, kurios galėtų turėti įtakos pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko planavimo ir statybų procesams. Tyrimų metu buvo nustatyta geologinių struktūrų tiksli padėtis, plotas, tūris, įvertinta ar planuojama vėjo elektrinių plėtra nepersidengia su kitų strateginių energijos išteklių paieškomis ir, galimai – naftos gavyba Lietuvos jūrinėje teritorijoje.

Tyrėjų išvadose konstatuojama, kad pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko teritorija nepatenka nei ant išskirtų tektoninių lūžių, nei ant aptiktų geologinių struktūrų, kurios galėtų būti potencialios naftos paieškoms ir gavybai. Šios geologinės struktūros yra nutolusios nuo numatytos pirmajam vėjo elektrinių parkui teritorijos daugiau nei 5 km skirtingomis kryptimis.

Planuojama, kad Baltijos jūros teritorijoje 30 km atstumu iki 2028 m. bus įrengtas pirmasis apie 700 MW jūrinių vėjo elektrinių parkas, kuris per metus galėtų pagaminti apie ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio ir sukurtų apie 1300 darbo vietų.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Ministerija žada atnaujinti sąlygas antrajam jūrinių vėjo jėgainių parkui

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pirmadienį paskelbus, kad antrasis konkursas dėl galimybės vystyti vėjo parką Baltijos jūroje neįvyko, Energetikos ministerija ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Antrasis konkursas dėl vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko

Antrasis konkursas dėl 700 megavatų (MW) galios vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). „Turėjome tik ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Verslas

„Ignitis renewables“ dalyvauja ir antrajame Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko konkurse

Bendrovė „Ignitis renewables“ paskelbė, jog dalyvauja konkurse dėl antrojo Lietuvoje 700 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių parko Baltijos jūroje vystymo. ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This