P0

Regionas

Palangiškiai dėl baseino prašo prezidento užtarimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-15


Ketvirtadienį Palangos atstovai Prezidentūroje įteikė peticiją su 5480 parašų dėl kurorto baseino išsaugojimo.

Palangiškiai praėjusią savaitę prie baseino surengė piketą. Aldo Kazlausko nuotr.

Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“, siekdama apsaugoti miesto baseiną nuo Konkurencijos tarybos ketinimų atimti šį kurorto savivaldybės pastatytą bendruomenei svarbų socialinį objektą iš Palangos miesto gyventojų ir perduoti jį valdyti privatininkams, parengė kreipimąsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą.

Kreipimesi, be kita ko, sakoma: „Leisti Palangos miesto savivaldybei ir toliau pačiai valdyti savo turtą – už Palangos miesto savivaldybės bei valstybės lėšas pastatytą Palangos miesto baseiną – ir užkirsti kelią privačiam verslui pelnytis iš baseine teikiamų viešųjų paslaugų; užtikrinti galimybę mūsų vaikams baseine nemokamai mokytis plaukti, o mūsų jauniesiems sportininkams – nemokamai treniruotis; užtikrinti galimybę senjorams naudotis sveikatinimo galimybėmis baseine už jiems prieinamą kainą, kad sveikatinimo paslaugomis miesto baseine galėtų naudotis net ir mažas pajamas gaunantys Palangos ir kitų miestų gyventojai“. 

Palaikydami iniciatyvą savo valią išreiškė 5480 asmenų – palangiškių bei visos šalies piliečių, iš jų popierinį peticijos variantą pasirašė 2426, elektroniniu būdu – 3054 asmenys. 

INFORMACIJA

Palangos baseinas atidarytas 2019 m. kovą, jis pastatytas Palangos savivaldybės iniciatyva, tam panaudotos kurorto savivaldybės biudžeto ir valstybės lėšos. Pagrindinė šio socialinio projekto paskirtis – išmokyti kurorto vaikus, gyvenančius prie jūros, plaukti, kad jie nebijotų vandens ir jame būtų saugūs. Taip pat sudaryti galimybes Palangos sporto centro ugdytiniams čia nemokamai treniruotis, o Palangos ir visos Lietuvos senjorams – sveikatintis už jiems priimtiną kainą. Nuo 2019 m. kovo mėnesio, kai buvo atidarytas baseinas, Palangos moksleiviai jame nemokamai apsilankė apie 76 tūkstančius kartų. Vien nuo šių metų sausio iki lapkričio labai ženkli senjoro nuolaida Palangos baseine pritaikyta apie 4000 kartų.  

Konkurencijos taryba prieš mėnesį informavo Palangos miesto savivaldybę, kad bus sprendžiama, jog Palangos miesto baseinas per 12 mėnesių nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo datos būtų perduotas privačiam verslui. Neįvykdžius šio nutarimo, bus skaičiuojama bauda – po 600 eurų už kiekvieną dieną iki Konkurencijos tarybos reikalavimo įvykdymo. 


  2022-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt