P0

Kultūra

Inovatyviai atnaujinta Laikrodžių muziejaus ekspozicija – ne tik moksleiviams ar miesto svečiams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-19


Klaipėdos laikrodžių muziejus praneša įgyvendinęs projektą „Nuo Renesanso iki Moderno: inovatyvūs laiko žingsniai“, kurios metu buvo inovatyviai rekonstruota pastovios ekspozicijos informacija, įdiegtos IT edukacinės priemonės. Ekspozicijos dailės istorijos turinys buvo sukurtas skaitmenizuotų kultūros vertybių pagrindu, bendradarbiaujant su IT kūrybinių industrijų atstovais.

Pranešama, jog vaizdiniai informaciniai terminalai-kompiuteriai, planšetės, kryptinio garso sistemos iš esmės pagerino muziejaus ekspozicijos kokybę, padidino muziejaus kultūrinę ir meninę vertę.

Inovatyvios priemonės kviečia lankytojus gyvai įsitraukti į pažinimo procesus. Liečiamuose ekranuose lankytojai savarankiškai pasirenka norimą temą ir susipažįsta su „laiko žingsniais“: Renesanso, Baroko – Rokoko, Klasicizmo – Ampyro, Istorizmo – Moderno epochų Lietuvos bei Europos vaizduojamosios ir taikomosios, tarp jų – ir laikrodžių, dailės raida bei esminiais bruožais.

Įgyvendintas projektas mažina kultūrinę atskirtį, įdiegtos priemonės sukurtos atsižvelgiant į XXI a. gebėjimų kritinio mąstymo ir kūrybiškumo lavinimą.

Numatomos tikslinės grupės ir auditorijos apima nuo vaikų iki studentų ir senjorų. Šios priemonės ypač aktualios mokiniams, kurie pamokose analizuoja skirtingų istorijos laikotarpių žmonijos mokslo ir kultūros pasiekimus.

Laikrodžių muziejuje labai populiarios „Meno pinklių“ edukacijos įgavo naujų detalių, spalvų ir garsų. Naudojamų suskaitmenintų kultūros vertybių pagalba patrauklia žaidybine forma galima ne tik stebėti, bet ir atlikti užprogramuotas užduotis, pristatyti pasakojimus ir kt.

Sujungtus parengtus siužetus į vieną bendrą, planuojama naudoti ir muziejaus kuriamoje vaikų zonoje, edukacijas įdiegiant į planšetinius kompiuterius. Ši priemonė leidžia atraktyviai atskleisti eksponatų istorijas, didinti muziejaus interaktyvumą, patrauklumą.

Nauju, prie pajūrio regiono gyventojų priartintu muziejaus turiniu ir kultūros pažinimo galimybėmis naudojasi plataus spektro lankytojų tikslinės grupės bei užsienio turistai, ypač kruizinių laivų svečiai, kuriems naujos įveiklintos priemonės suteikia išskirtines galimybes visapusiškai susipažinti ne tik su Europos, bet ypač Lietuvos vaizduojamosios ir taikomosios, tame tarpe ir laikrodžių, dailės raida bei esminiais bruožais.


  2022-12-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt