Profsąjunga gina „Klaipėdos energijos” vadovą

Svarbu, Verslas

Į peripetijas dėl uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energijos” generalinio direktoriaus Antano Katino likimo įsitraukė ir šios įmonės profsąjunga.

Antanas Katinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal nuo 2018-ųjų pradžios įsigaliojusius Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimus tokių bendrovių vadovai priimami į darbą viešo konkurso būdu 5 metų kadencijai. Tas pats asmuo tos pačios įmonės vadovu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas. Atitinkamo įmonės valdymo organo sprendimu tas pats asmuo gali būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai jei jo vadovavimo laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad įmonės valdyba, kurioje yra Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis, 19,47% įmonės akcijų valdančios UAB „Gren Lietuva” logistikos vadovas Rimantas Tenenė ir „Klaipėdos energijos“ finansų direktorius Kęstutis Jonkus, balsų dauguma (du prieš vieną) nusprendė, jog A. Katino kadencija nebebus pratęsiama. Kaip pagrindinės priežastys buvo įvardintas aktyvesnių bendrovės veiksmų vykdant senosios katilinės Danės gatvėje konversijos projektą trūkumas, valdybos netenkino ir įmonės finansiniai rezultatai.

Šį klausimą vėliau svarstė ir įmonės Stebėtojų taryba, kurią sudaro Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė, bendrovės „Gren Lietuva” vadovas Vitalijus Žuta ir šios įmonės darbuotoja Diana Grigalionienė bei nepriklausomi nariai Daiva Berankienė, Justas Jankauskas ir Rimas Rusinas. Ši taryba, balsams pasiskirsčius po lygiai ir lemiama tapus pirmininkės I. Kubilienės pozicijai, nusprendė, kad valdybos pozicija yra pagrįsta ir argumentuota.

Ketvirtadienio rytą, Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu iš Klaipėdiečių tribūnos šiuo klausimu pasisakė ir „Klaipėdos energijos” profesinės sąjungos pirmininkas Robertas Paulauskas.

Anot jo, šiai profsąjungai priklauso 110 iš maždaug 280 įmonės darbuotojų.

Robertas Paulauskas

R. Paulauskas tikino, kad šiuo metu viešojoje erdvėje esą yra „daug nepagrįstos informacijos” apie A. Katiną ir įmonės veiklą. Ir dėl to kolektyvas esą yra sumišęs, jo nuotaikos niūrios, žmonės nesupranta, kuo remiantis norima nepratęsti vadovo kadencijos.

Profsąjungos vadas vardino A. Katino vadovavimo metu padarytas investicijas į biokuro katilus bei kitus projektas, taip pat tikino, kad klaipėdiečiai už šilumą moka pagal vieną mažiausių tarifų.

„Kodėl atsisakoma leisti tęsti pradėtus darbus?” – retoriškai klausė R. Paulauskas ir dėstė, kad tikėtina, jog akcininkai tiesiog nežino daugelio pradėtų darbų.

Profsąjungietis prašė politikų išnagrinėti susidariusią situaciją ir pakeisti sprendimą dėl antros A. Katino kadencijos.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad šios peripetijos jau buvo aptartos ir paskutiniame Klaipėdos miesto tarybos Kontrolės komiteto posėdyje. Jo pirmininkas Arvydas Vaitkus išreiškė pageidavimą į kitą posėdį pasikviesti abi puses ir išklausyti jų argumentus.

17 Comments

 1. Buvo visko

  Katinų ginti nereikia, katinai patys sau, daro ką nori, eina kur nori….

  Reply
 2. Pagaliau

  Atejo miciaus galas

  Reply
 3. vytas

  Kad Paulauskas negina darbuotoju tai nenugincyjimas faktas. Koki mobinga jis naudoja kad vien siemet pasikeite 4 darbuotojai?
  Is kur jis gavo informacios apie tai, darbuotojai nenori kad keistusi direktorius?
  Kas ji zino, tai zino kad jokios pagalbos nesulauks is jo, jau nekalbant apie kazkokia profsajunga kuri yra tarp zemes ir dangaus.

  Reply
  • Patikslinimui

   Tikrai daugiau nei 4.

  • Petras

   Cia vien jo Lipkiuose!

  • Mikis

   Bet to direktoriaus ROŽA, už kilometrą matosi, kad tas darbininkas jam žemas lygis

  • Mulki-miki.

   Tas Direktorius, studentu būdamas, keturias vasaras Danijoje pas ūkininką traktoristu dirbo, taigi darbo žmogų pažįsta.

 4. taip

  visi Katiną giria ir gina. Matyt, geras vadovas. Bet Lietuvoje yra toks valdančių partijų politinis žaidimas – į šiltas kėdes susodinti savus. Iki šiol Klaipėdoje taip nebuvo, bet, atrodo, ir pas mus prasideda…

  Reply
  • Simona

   Jeigu jūs manot kad tai šilta vieta, klystat. Tai labai atsakinga vieta. Iš ko sprendžiat, kad Katinas geriausias? Jis pats apie save taip mano. Niekas jam neuždraudė dalyvauti dar kartą konkurse ir įrodyti kad jis tikrųjų yra geriausias. Bet ne , jis prašo profsąjungos užtarimo.

  • Stebėtojas su kelnėmis.

   Vėl „liberali” simona-plius minus stebėtoja savo gyvatišką liežuvi kiša, už savo „bebra” ginteri keršija, o Martynui gal reikėjo paminėti, kad Katino atleidimui nepritarė NEPRIKLAUSOMI stebėtojai Daiva Berankienė, Justas Jankauskas ir Rimas Rusinas, bei Klaipėdos energijos finansų direktorius Kęstutis Jonkus, jų balsų nesiklausė ir piktavališkai piktnaudžiavo buvusio fortumo atstovai ( Gren Lietuva), pritariant savivaldybės funkcionieriams Edvardui Simokaitčiui ir Ingai Kubilienei.
   Dėl ko visa tai, skaitykite žemiau:
   virginija (IP: 86.100.115.25)
   2018-05-16 10:37
   Fortumo vadovas turėtų prisiminti, kad klaipėdiečiai rinko parašus 2011 m. vasario mėnesį, kad nebūtų statoma šiukšlių deginimo įmonė. Savivaldybė ir Fortumo atstovai klaipėdiečiams aiškino, kad mes, renkantis parašus, nenorime, kad atpigtu šildymas. Fortumas, savivaldybė kabino tik makaronus. Svarbiausia pažerti krūvą pažadų, o įsigalėjus privačiam verslui, šokdinti klaipėdiečius ir tą pačią minkštaprotę savivaldybę.

   Yra kaip yra (IP: 88.119.39.225)
   2018-09-12 22:19
   Užsienyje savivaldybių įmonės/pvz.Danijos Kiogės miesto municipalitetas/ nesiekia pelno, o siekia atpiginti gyventojams aptarnavimo įkainius. Jeigu procese gauna pajamų. Logiškai tai savivaldybės įmonės priklauso tos savivaldybės žmonėms – visuomenei. Jas, per išrinktus balsavimu politikus/ kurie ‘vairuoja’ administraciją/, gyventojai neva įmones kontroliuoja(stebėtojų tarybos, auditas, savivaldybės kontrolieriai ir t.t). .NEVA!..:D)

   “Fortum Klaipėda” turės sumokėti 52 tūkst. Eurų Martynas Vainorius
   2018-06-11 Šis ginčas tarp “Klaipėdos energijos” (19,47 proc. jos akcijų valdo UAB „Fortum Heat Lietuva“) ir “Fortum Klaipėda” (10 proc. jos akcijų priklauso “Klaipėdos energijai”) pastaruoju metu jau ne pirmasis. “Atvira Klaipėda” rašė ir apie susikirtimą dėl “Klaipėdos energijos” investicijų į Lypkių katilinės biokuro katilą, ir apie peripetijas skiriant “Fortum Klaipėda” valdybos narius.

   Taigi, fortumas savivaldybės funkcionierių rankomis , kuriems neva niekas negali įtakoti siekia pašalinti iš kelio jiems neįtikusi KLE generalinį direktorių A. Katiną, kad galėtų kelti šilumos kainą miestelėnams.
   MERE, kur Jūsų žodis.

 5. :)

  Po prosbe trudiachichsia… 🙂 sovietinio dvokelio savivaldos įmonės dar liko…

  Reply
  • :)))

   Na kur gi ne 🙂 to dvokelio daugiausiai likę tarp liberaliųjų 🙂 po prosbe trudiačisčia į merus kvietė liberalų Grubliauską , dabar liberkonservatorių Petrošių :))) ” įžymūs miesto trudiačijiesai ” surinko parašiukus ir parašė laišką – prašymą :)))

 6. Ups

  Pareigų neišlaikysi, jei gins profsąjungos, turi būti ponuliu užtarimas, o kažkaip reikia užsitarnauti…vadinasi, kažkam kažkas nepatiko…gal nugarą skaudejo, kad nesusilenke žemiau…

  Reply
 7. Darbuotojas

  Klaipėdos energijos profesinė sąjunga gina ne darbuotojus, kai administracija mobinguoja darbuotojus, bet direktorių. Aišku, kas ją įkūrė ir kam ji turi tarnauti. Turėtų būti gėda.

  Reply
  • Aš

   Paršome pateikti faktus.

  • faktas

   Prasome pateikti faktus jog kolektyvas nepatenkintas. Gal nepatenkinti tik statytiniai tarp kuriu ir profsajungos atstovas?

  • "Darbuotojo" ginterio simonai.

   Jaa, Jaaa, profsąjunga pijokų ir tauškalių smagurių negina, tik savivaldybės vienintelis „vyras” savo „kakari” ir dar smagurį,be konkurso į „spešelistus” įtaiso, jaa,jaaa, labai „liberaliai”.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Kovą - mažesnės sąskaitos už šildymą

AB „Klaipėdos energija“ skelbia jau paruošusi sąskaitas už kovo mėnesio šildymą, kurių dalis jau pasiekė uostamiesčio ir rajono gyventojus. Šių ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Verslas

Balandį Klaipėdoje šiluma kainuos vos ne mažiausiai visoje Lietuvoje (atnaujinta)

Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ skelbia, kad balandį centralizuotos šilumos kaina Klaipėdos ir Gargždų gyventojams bus beveik 18 proc. ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Spyglys

Naujoji energetikų kadrų politika*

Spyglys nesistebi, kad naujoji savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energijos“ šluota, pagaminta šio krašto baldų fabrike, smarkiai šluoja, panašiai kaip ir ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This