P0

Fotoreportažai, Kultūra

Linas Adomaitis užliejo „Švyturio” areną muzika ir šviesomis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-23


Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje susirinkę žiūrovai mėgavosi Lino Adomaičio koncertinio turo „Šviesa spindės tamsoje“ pasirodymu, kurio metu dainininkas muziką atliko kartu su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO ir dviem Danguolės Beinarytės vadovaujamais chorais.

Domo Rimeikos nuotr.

Šiemet 25-erius metus scenoje minintis atlikėjas koncertinio turo didžiosiose šalies arenose laukė net dvejus metus.

„Klaipėda, mes esam tavo dalis, Klaipėda – tu sujungi širdis!“, – po pirmosios dainos „Šviesa spindės tamsoje“ į susirinkusius žiūrovus kreipėsi Linas Adomaitis. – Su manimi scenoje šiandien patys nuostabiausi muzikantai. Kai jie groja, muzika ne tik girdisi – ją galima ir pamatyti“, – šypsojosi atlikėjas, rodydamas į Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO.

Koncertui įsibėgėjant, Linas kiekvieną dainą pristatė pasidalindamas prisiminimu, dainos atsiradimo istorija ar tiesiog bendraudamas su publika. Žiūrovai buvo nustebę, kai dainos „Aš pavydžiu sau“ priedainį užtraukė pats orkestro meno vadovas Gediminas Gelgotas, o dainoje „Ji mano“ priedainį jautriai dainavo viso orkestro muzikantai. Tai išties retas atvejis klasikinių muzikantų sceninėje praktikoje.

„Žinote, tokios staigmenos klausytojams yra nepamirštamos, o Naujų idėjų kamerinis orkestras visuomet pasižymi originalumu ir nestandartinių atlikimo idėjų pateikimu. Aš nepaprastai laimingas, jog mūsų muzikiniai keliai susitiko šiame ture“, – jau po pirmosios koncerto dalies entuziastingai pasakojo Linas.

Staigmena žiūrovams tapo Kauno muzikinio teatro šokėjų Gintaro Visockio ir Gintarės Daknytės tango pasirodymas dainoje „Laiko mašina“. Šokis persipynęs su specialiai ruoštomis šviesų instaliacijomis žiūrovų tarpe nepaliko abejingų.

Kultūros straipsnių vidus

Suskambus ryškiausio Lino Adomaičio hito „Vandenynai“ pirmiesiems akordams – per visą areną nuvilnijo aplodismentų ir šūksnių banga. O paprašyti įjungti savo telefonų švieseles žiūrovai užtvindė visą areną banguojančių šviesų vandenynu.

Antrojoje koncerto dalyje staigmenų žiūrovams taip pat netrūko. Linas užgrojo ir savo sielos instrumentu smuiku, o taip pat savo mėgstamu vokoderiu, kuris Lino balsą paverčia sintezatoriaus garsu. Po kiekvienos subtiliai atliktos dainos žiūrovai negailėjo ovacijų, ypač milžiniškų plojimų sulaukė naujausia, premjerinė Lino daina „Noriu gyventi dėl Tavęs“.

Vėliau sekę Lino duetai ilgametėmis scenos partnerėmis Vaiva Vensloviene ir Akmėja Brūzge leido žiūrovams pasinerti į svajingą nuotaiką. Dainininkai atliko duetus „Saulės pėdomis“ ir „Mylėt nelengva“. O vienas didžiausių hitų, daina „Ar tu ją matei?“, arenos žiūrovus privertė dainuoti kartu be didesnių pastangų. Linas, atsisukęs į maestro Gediminą Gelgotą, ranka rodė į žiūrovus ir juokais klausė: „Gal žinai, koks čia choras susirinko į areną?“

Dar daugybę komplimentų Linas Adomaitis pažėrė tiek publikai, tiek savo scenos bendražygiams, o ypač chorų „Jaunystė“ ir „Dangi“ vadovei Danguolei Beinarytei, kurios indėlis į šį turą, anot Lino, yra milžiniškas. Nenuostabu, kad didžiulė meilės ir susižavėjimo banga iš publikos grįžo į sceną.

Po biso suskambus finaliniams koncerto akordams Linas Adomaitis palinkėjo susirinkusiems žmonėms meilės, ramybės, tikėjimo, šviesos, vilties ir taikos.


  2022-12-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt