P0

Uostas ir jūra

SGD terminale – šilumokaičio tvarkymo darbai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-23


Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale atliekami šilumokaičio tvarkymo darbai, kuriuos vykdant iki sausio 15 d. rinkai dujos per SGD terminalą bus tiekiamos nominaliu išdujinimo pajėgumu. Įprastai, Lietuvai nuo balandžio mėnesio nutraukus dujų tiekimą iš Rusijos, Klaipėdos SGD terminalas dirba virš nominalaus pajėgumo, siekiant patiekti į rinką maksimalų galimą dujų kiekį. Atsižvelgiant į esamą dujų paklausą Lietuvoje, šiuo metu šalies dujų vartotojų aprūpinimui dujomis SGD terminalo veikla nominaliu pajėgumu įtakos neturės.

© Atvira Klaipėda / Martynas Vainorius

Nominalūs pajėgumai – tai realūs techniniai terminalo pajėgumai, skaičiuojami įvertinus SGD terminalo technines charakteristikas, eksploatavimo ir remonto reikalavimus, laivybos sąlygas, SGD krovos ypatumus ir kitus veiksnius. Nominalūs pajėgumai sudaro apie 70 proc. maksimalių SGD terminalo išdujinimo pajėgumų.

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ vertinimu vykstantys Klaipėdos SGD terminalo tvarkymo darbai nesudaro kliūčių aprūpinti dujomis Lietuvos vartotojus iš terminalo. Dabartinis Lietuvos dujų suvartojimas yra ženkliai mažesnis nei prieinamas terminalo pajėgumas. Pastaruoju metu dujų poreikis šalyje yra sumažėjęs dėl trijų priežasčių – palankios oro temperatūros, didžiausios šalyje dujų vartotojos, pramonės įmonės, veiklos susimažinimo, ir iš dujų negaminamos elektros energijos dėl neaukštos elektros kainos rinkoje.

Iki sausio 15 d. gamtinių dujų tiekimą Lietuva užsitikrins iš trijų šaltinių: per Klaipėdos SGD terminalą, Lietuvos-Lenkijos jungtį GIPL ir iš Latvijos Inčukalnio dujų saugyklos.

„Gamtines dujas savo klientams tiekiame iš Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalo, esame sukaupę gamtinių dujų atsargų Inčukalnio požeminėje gamtinių dujų saugykloje bei turime galimybę įsigyti ir atsigabenti gamtines dujas iš Lenkijos per Lietuvos-Lenkijos dujų jungtį GIPL. Todėl dėl laikino mažesnio nei planuota Klaipėdos SGD terminalo dujinimo mūsų klientai jokių nepatogumų nepatirs, nes gamtinių dujų tiekimas ir iki šiol užtikrinamas iš alternatyvių šaltinių“, – sako „Ignitis“ dujų didmeninės rinkos departamento vadovė Asta Virbickienė.

SGD terminalo operatorė „Klaipėdos nafta” bendradarbiauja su laivo savininke „Hoegh LNG“, atsakinga už terminalo priežiūros ir remonto darbus, siekiant, kad SGD terminalas kuo greičiau galėtų dujinti maksimaliu išdujinimo pajėgumu. Atitinkamai apie tai informuoti SGD terminalo naudotojai ir rinkos dalyviai. Šilumokaitis – įrenginys, kuris SGD terminalo laive-saugykloje dalyvauja technologiniame šildymo bei aušinimo procese  ir kurio nepertraukiama veikla padeda užtikrinti maksimalų išdujinimo lygį terminale. Maksimalus Klaipėdos SGD terminalo išdujinimo pajėgumas yra apie 428 tūkst. nm3/val., šiuo metu terminalas dujina apie 280 tūkst. nm3/val. pajėgumu.


  2022-12-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt