P0

Kultūra

„Dialogas” padėjo ne tik geriau pažinti save

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-30


Baigiantis metams, baigėsi ir ilgiau nei metus trukęs Klaipėdos Apeirono teatro projektas „Dialogas“.

Programa, skirta integracijos tarp socialinių mažumų, atskirties grupių ir visuomenės daugumos didinimui, įtraukė daugiau nei 140 dalyvių, pasiūlė klaipėdiečiams daugiau nei 30 veiklų ir renginių jautriomis, solidarumą, toleranciją ir autentiškumą aptariančiomis temomis.

Nors projektas subūrė bendruomenę, Apeirono teatras pastebi, kad Klaipėda ir Lietuva dar turi kur pasistengti žmogaus teisių ir lytiškumo ugdymo srityse.

,,Labai sunku suvokti, kad mūsų visuomenėje vis dar yra tiek daug žmonių, kurie vengia ir bijo tokios temos kaip lytiškumo ugdymas. Dėl tokio vengimo ir žinių trūkumo tokie žmonės dažnai patys ir iškreipia lytiškumo ugdymo esmę bei prikuria įvairių pasakų. Juk pagrindinis lytiškumo ugdymo siekis yra padėti asmeniui suprasti save ir savo jausmus, priimti save ir su savimi susigyventi. Tai ne kas kita, kaip emocinės sveikatos stipininiams ir prevencinių programų pagrindas. Tai padeda užkirsti kelią delinkventinio elgesio stiprėjimui: žalingam alkoholio, psichotropinių medžiagų, pornografijos vartojimui, smurtui prieš kitą ir save patį”, – cituojamas Apeirono teatro atstovas.

Pasak pranešimo, tokios programos prevenciškai prisideda prie savižudybių skaičiaus mažinimo, skatinta jaunus žmones būti aktyvesniems, užuot piktinantis bloga, nieko nedarančia valdžia.

,,Todėl norėtųsi ateinančiais metais visiems tautiečiams, tiek individualiai, tiek kolektyviai palinkėti daugiau domėtis, suprasti ir diskutuoti apie jautrias problemas, užsiimti prevencija ir emocinės sveikatos stiprinimu. Tokie projektai, kaip ,,Dialogas“ puikus įrankis tai padaryti, tad ateinančiais metais Klaipėdai linkiu dar daugiau prasmingų projektų”, – kalba neįvardintas Apeirono teatro atstovas.

Projektą finansavo Europos socialinis fondas, palaikė Klaipėdos miesto vietos veiklos grupė, įgyvendino Apeirono teatras.

Kultūros straipsnių vidus


  2022-12-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt