Koncerno „Achemos grupė“ parama deda pagrindus KU Robotikos centrui

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-01-03

Koncernas „Achemos grupė“ skyrė  daugiau nei 50 tūkst. eurų paramą Klaipėdos universiteto (KU) ateities fondui. Lėšos bus panaudotos KU Autonominių sistemų ir dirbtinio intelekto laboratorijos įrangai nupirkti. 

Paramos sutartį, apibrėžiančią tikslingą lėšų panaudojimą, pasirašė koncerno „Achemos grupė“ generalinė direktorė Irmantė Kimienė ir KU ateities paramos fondo vadovas Vytautas Adomaitis.

Jo teigimu, ši investicija, leidžianti modernizuoti KU informacinių technologijų specialistų rengimo bazę, reikšminga ne tik Universitetui, bet ir visai regiono verslo bendruomenei.

„Norime aprūpinti laboratoriją naujausia įranga ir stiprinti ją taip, kad per artimiausius keletą metų iš jos išaugtų Robotikos centras, turintis visas galimybes rengti pramonei aukštos kvalifikacijos automatizavimo ir robotizavimo specialistus. Asmeniškai dėkoju koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkei Lydai Lubienei už indėlį į Klaipėdos universiteto auginimą“, – po sutarties pasirašymo sakė Fondo vadovas V. Adomaitis.

Įranga, kurią planuojama įsigyti įgyvendinant šią sutartį, bus pritaikyta autonominių robotų, antžeminių transporto priemonių, autonominių laivų, autonominių uostų bei UAV dronų studijoms ir taikomiesiems tyrimams. Laboratorijoje praktinius įgūdžius stiprins technologijų srities – informatikos inžinerijos, informatikos, elektros inžinerijos, mechanikos inžinerijos, iš dalies chemijos inžinerijos bei statybos inžinerijos studijų programų studentai.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

„MET Group“ žada įsigyti kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą

„MET Group“, viena sparčiausiai augančių integruotų Europos energetikos bendrovių, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Šveicarijoje, skelbia ketinanti įsigyti 54,07 proc. Baltijos ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Sveikata

Klaipėdos universitete - tradicinė vydūniška konferencija

Kaip ir kiekvieną pavasarį, Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakultetas kartu su Vydūno draugija rengia konferenciją „Į sveiką gyvenseną ir ...
2024-03-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This