P0

Verslas

Už mazutą Vilniui „Klaipėdos nafta” uždirbs 3,7 mln. eurų (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-03


Vilniui nusprendus šildytis pigiau, tačiau labiau teršti aplinką naudojant mažasierį mazutą, iš to uždirba ir valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta” (KN). Už šio mazuto priėmimą iš tanklaivio, laikinojo saugojimo ir perkrovimo į geležinkelio cisternas paslaugas bendrovė gaus 3,7 mln. eurų pajamų.

Tokia sutartis sostinės savivaldybės kontroliuojama bendrove „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT) galios iki šių metų spalio 1 d.

Martyno Vainoriaus nuotr.

VŠT, pasak sutartį lydinčių dokumentų, planuoja įsigyti 85 000 metrinių tonų mazuto. Iš tanklaivio priimtas mazutas laikinai saugomas KN ir vėliau pakrautas į cisterninius vagonus pristatomas į Vilnių. 

Planuojama, kad šį šildymo sezoną mažasieris mazutas Vilniuje sudarys 36 proc. šilumos gamybai sunaudojamo kuro.

Šį sausį sostinėje šilumos kaina yra mažiausia tarp šalies didmiesčių – tarifas siekia 7,87 ct/kWh ir yra 15 proc. mažesnis nei galiojęs 2022-ųjų sausį. „Klaipėdos energija” valdybos sprendimu sausiui patvirtintas 8,98 ct/kWh tarifas. Lyginant su 2022-ųjų sausiu šiluma uostamiestyje pabrango 38 proc. 

AB „Klaipėdos energija” vadovas Antanas Katinas anksčiau „Atvirai Klaipėdai” teigė, jog mazutas uostamiestyje šildymui gali būti panaudotas tik susidarius išskirtinėms aplinkybėms.


  2023-01-03

  2 komentarai “Už mazutą Vilniui „Klaipėdos nafta” uždirbs 3,7 mln. eurų”

  1. AvatarGyventojas (IP: 84.15.188.32)

   Zaliasis kursas!!!

  2. AvatarKliunkiai (IP: 88.119.156.187)

   tie klaipėdiečiai. Klaipėdos naftai babkės, Viniui pigesnis šildymas, o mums traukinių bildesys ir smarvė gražiausioje miesto vietoje ir brangiausioje Lietuvos pakrantėje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt