Sudarytas 2023 m. šauktinių sąrašas (1)

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-01-05

Sausio 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje sudarytas šių metų karo prievolininkų sąrašas, į kurį įtraukti visi konstitucinę pareigą turintys atlikti ir teisės aktų reikalavimus atitinkantys jaunuoliai. Sąrašas buvo sudarytas nepriklausomų stebėtojų akivaizdoje pasitelkiant specialią kompiuterio programą. Patobulintos programos pagalba į karo prievolininkų sąrašus nuo šiol nebus įtraukiami asmenys, kurie yra atlikę karo prievolę,  tarnyba atidėta teisės aktų nustatyta tvarka ar dėl sveikatos būklės pripažinti netinkamais privalomai karo tarnybai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sudarytas šauktinių sąrašas skelbiamas per savaitę nuo sudarymo dienos interneto svetainėje. Prie kiekvieno karo prievolininko pavardės bus nurodyta, kokius veiksmus jis turi atlikti ir iki kada susisiekti su regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Informacija, susijusi su šaukimo nurodymais, bus atnaujinama kartą per savaitę.

Pabrėžiama, jog į pirmuosius šaukimus asmenys bus kviečiami nebūtinai pagal eilės numerį – pirmiausia šaukimų sulauks jau buvusieji sąraše ir atlikusieji procedūras, toliau eilės tvarka eis į sąrašą įtraukti nauji karo prievolininkai. Į sąrašą įtraukti jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo yra pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos. Nuo šių metų sausio 1 dienos taip pat  didėja skatinamoji piniginė išmoka, kurios galutinis dydis priklausys karo prievolininko mėnesinio tarnybos įvertinimo („patenkinamai“, „gerai“, „labai gerai“).

„Dar viena šių metų naujovė ta, kad į sąrašą nebus įtraukiami aukštosiose mokyklose studijuojantieji asmenys, kuriems tarnyba studijų metu yra atidėta. Tačiau savo padaliniuose lauksime ir jų, nes norintieji atlikti konstitucinę pareigą, turi teisę stabdyti studijas nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos laikotarpiui arba studijuoti ir per tris metus baigti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus ar tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose“, – pranešime pažymi Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Jo teigimu, nepatekusieji į karo prievolininkų sąrašą dėl studijų ir per jas neatlikę karo tarnybos jaunuoliai gali būti šaukiami dar vienerius metus po studijų baigimo iki 26 m. amžiaus.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Sudarytas 2023 m. šauktinių sąrašas” komentarų : 1

  1. Advokatas Šarūnas Jazukevičius parašė:

    Advokatas Šarūnas Jazukevičius konsultuoja, ivertina individualią situaciją ir ruošia dokumentus dėl privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo individualia tvarka, vertina Karinės medicinos ekspertizės komisijos ekspertinius nutarimas, padeda juos apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka, tel. Nr. +37067374332, el. p. sarunas.jazukevicius@yahoo.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Pritarta karinės prievolės reformai: jaunuolius šauks iš karto po mokyklos

Ketvirtadienį Seimas pritarė šaukimo reformos įstatymų paketui. Pagal numatytas pataisas jaunuoliai karinę prievolę turėtų atlikti iš karto po mokyklos. Apie ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Prie Baltijos jūros taršos prisideda elementarūs buities darbai

Mikroplastiko dalelės aptinkamos įvairiuose Lietuvos vandens telkiniuose. Baltijos jūroje jų kiekis yra linkęs didėti, irimo laikotarpis – sunkiai apibrėžiamas, o ...
2023-07-13
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Lietuvos ir Latvijos mokslininkai - prieš pajūrio taršą

Žiemiški pajūrio vaizdai slepia tamsiąją šio reginio pusę – užsilikusias ar bangų išplautas šiukšles. Jų kiekis šalies paplūdimiuose europinę normą, ...
2022-12-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This