P0

Verslas

Iš Klaipėdos uosto veža anglį į Lenkiją (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-09


„Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ pradėjo gabenti anglį Lenkijos valstybinio anglies importuotojo užsakymu. Kroviniai bus gabenami specialiais konteineriais iš Klaipėdos jūrų uosto į Trakiškes, tuomet „LTG Cargo Polska“ užtikrins pervežimus iki Balstogės, o iš ten partneriai anglį gabens iki Branevo Šiaurės Vakarų Lenkijoje.

Šiuo tarptautiniu projektu tikimasi padėti šaliai patenkinti kietojo kuro poreikį. 

„Tiek mes, tiek rinka regione aktyviai diversifikuoja logistikos kelius ir ieško alternatyvių maršrutų, kuriais krovinius būtų galima gabenti aplenkiant Rusiją ir Baltarusiją. Lenkija anglies importą šiuo metu užtikrina per šalies uostus. Visgi, išaugę poreikiai skatina ieškoti ir naujų krypčių – tarp kurių ir itin svarbaus krovinio gabenimas per Lietuvą iš Klaipėdos jūrų uosto. Projektui pasiruošėme itin greitai – vos per kelis mėnesius. Pirmasis traukinys su anglies kroviniu jau išvyko Lenkijos link“, – teigia „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė. 

Šiuo metu „LTG Cargo“ su partneriais „Innofreight“ riedmenų parke jau turi sutelkusi pirmiesiems pervežimams reikalingus specializuotus konteinerius ir platformas abiem – plačiajai ir europinei – vėžėms. Traukinys kursuos kartą per savaitę, o vienu reisu bus galima pervežti iki 60 specializuotų konteinerių su anglimi.

Kol kas naujuoju maršrutu į Lenkiją planuojama pervežti apie 5 tūkst. t anglies per mėn. Ateityje bendrovė tikisi šių pervežimų apimtis didinti, taip pat ieško sprendimų, kurie leistų anglį iš Klaipėdos jūrų uosto gabenti per Kauno intermodalinį terminalą.


  2023-01-09

  3 komentarai “Iš Klaipėdos uosto veža anglį į Lenkiją”

  1. AvatarV ir Gis (IP: 88.118.3.180)

   Įdomu kaip anglis pateko į Klaipėdos uostą?

  2. AvatarAndrius (IP: 88.118.202.139)

   Būtų labai įdomu sužinoti ir anglies kilmę.

   • Avatarvladas (IP: 86.100.27.70)

    anglies kilme yra is priestvaniniu atograzu misku

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt