Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-01-09 |
Kalifornijos valstiją nusiaubusi audra be elektros paliko beveik pusę milijono žmonių, o JAV prezidentas Joe Biden paskelbė nepaprastąją padėtį Kalifornijos valstijoje. Tačiau penkiasdešimtmečio audra pramintas ciklonas pradžiugino vakarų pakrantės banglentininkus. Stipriai įsiūbuotos Ramiojo vandenyno bangos galėjo viršyti ir 15 metrų aukštį.
Kiek piečiau, Žemutinėje Kalifornijoje, Meksikoje, besitreniruojantys „Surf Camp” banglenčių akademijos treneriai iš Klaipėdos galėjo džiaugtis įspūdingomis bangomis ir Meksikos saule be JAV pakrantę skalavusių liūčių ir vėjų.
„Didelės bangos keliauja tūkstančius kilometrų, jos pabėga nuo audros epicentro. Žinoma, kuo toliau bangos keliauja, tuo jos mažesnės, tačiau šį savaitgalį netrūko įspūdingų 6-7 metrų aukščio bangų. Kai jų nebepaveja vėjas – bangų paviršius išsilygina, lieka tik gryna energija. Tokios sąlygos yra kiekvieno banglentininko svajonė”, – pasakojo Meksikoje jau daugiau nei 12 metų bangas gaudantis klaipėdietis Girmantas Neniškis.
Žinoma, tokios sąlygos pasitaiko itin retai – nuo 2009 metų tokios įspūdingos bangos Žemutinę Kaliforniją pasiekė mažiau nei penkis kartus. Tad norint atsidurti tinkamu metu ir tinkamoje vietoje turi lydėti sėkmė. Šiek tiek sėkmės prireikia ir išsiyrus į bangas – sulaukti tinkamos, būti geroje pozicijoje, nepadaryti klaidų.
„Didelės bangos nėra tokios pavojingos, kaip baimė didelėms bangoms. Adrenalinas suaktyvina smegenis ir raumenis, susifokusuoji į tai, kas vyksta čia ir dabar, ir pavyksta tą baimę išjungti. Man patinka, kad tokios bangos visada priverčia išnaudoti savo galimybes maksimaliai, nors per visą dieną gali pagauti tik vieną kitą bangą. Tačiau tos akimirkos – neapsakomos, visiška euforija”, – pasakojo „Surf Camp” treneris Donatas Meškauskas, rugsėjį atstovavęs Lietuvai pasaulio banglenčių čempionate.
Bene sunkiausia dalis – ištrūkti iš bangų mūšos prie kranto. Ne kiekvienam banglentininkui pavyksta tą padaryti iš pirmo karto. Tačiau išsiyrus į bangas, savosios gali tekti laukti ir dvi, tris, kartais net keturias valandas. Tad fizinis ir psichologinis pasiruošimas yra labai svarbus.
„Didelėse bangose emocijos veikia kitaip. Ramybė ir tyla išsiyrus už viso chaoso prie kranto ir bendraminčiai, kurie nekonkuruoja, bet palaiko. Nors iš tiesų, pirmą dieną su Donatu plaukėme dviese. Tris valandas negalėjome patikėti, kad tokios puikios bangos, o aplink nė vieno banglentininko. Tačiau pagarba stichijai, kaip ir pagarba kitam, šalia esančiam tarp didelių bangų juntama ypatingai”, – reziumavo Girmantas.
Parašykite komentarą