P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Suvaidins prefektūros šturmą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-10


Jau šį savaitgalį, sausio 14-15 dienomis, Klaipėda kviečia minėti prisijungimo prie Lietuvos 100-metį. Ta proga mieste vyks tradiciniai ir specialūs renginiai: iškilmingas minėjimas prie paminklo „Už laisvę žuvusiems“, parodų „1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“ bei „Prancūzai Klaipėdoje 1920–1923 m.“ atidarymas, bus aukojamos Šv. Mišios už Klaipėdos kraštą, vyks koncertai.

Klaipėdiečiai 1923-iųjų sausio 15-ąją prie prefektūros pastato. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr.

Vienas svarbiausių sausio 15-osios renginių – teatralizuota rekonstrukcija – „Prefektūros šturmas“.

Anot renginio organizatorių, tokia Klaipėdos krašto prijungimo rekonstrukcija, kokią sausio 15-ąją išvys šventės dalyviai, Lietuvoje vyks pirmą kartą. Atkartojamo sukilimo metu vyks inscenizuotos sukilėlių kovos, lydimos imitacinių šūvių ir sprogstančių granatų triukšmo. Bus galima stebėti ne tik teatralizuotas, aikštėje vykstančias scenas, bet ir ekrane pasakojamą istoriją.

Renginyje dalyvaus karo istorijos klubas „Grenadierius“, karo istorijos mylėtojai iš Lenkijos ir klaipėdiečio, karybos istorijos entuziasto, Egidijaus Kazlauskio, komanda. Pagrindinius mūšio dalyvius vaidins Klaipėdos dramos teatro aktoriai Donatas Švirėnas, Linas Lukošius ir Vaidas Jočys. Renginyje dalyvaus Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“, Karinių jūrų pajėgų orkestras bei Klaipėdos choras „Aukuras“.

Teatralizuotos rekonstrukcijos metu bus galima grožėtis senoviniais automobiliais iš Albino Monstavičiaus, būsimo senovinių automobilių ir motociklų muziejaus Klaipėdoje fundatoriaus, kolekcijos.

Organizatoriai žada įspūdingą renginį, kuris žiūrovus nukels šimtmečiu atgal ir atskleis to meto autentiką, kovos reikšmę ir Klaipėdos susigrąžinimo svarbą. Taip bus pagerbti žuvę savanoriai ir įprasminti 1923-ųjų sausio 10 – 15 d. įvykiai. Teatralizuota rekonstrukcija „Prefektūros šturmas“ vyks Teatro aikštėje ir Turgaus gatvėje. Renginys nemokamas.

INFORMACIJA

Nuo sausio 13 dienos visoje Sukilėlių gatvėje, Sukilėlių ir Tomo gatvių sankirtoje bei dalyje Turgaus g. nebus galima statyti automobilių. Apie draudimus įspės pastatyti kelio ženklai.

Nuo sausio 15 dienos ryto iki vakaro eismas bus draudžiamas Sukilėlių g., Tomo g. ir dalyje Turgaus gatvės.

Visa renginių programa – čia.


  2023-01-10

  Vienas komentaras apie “Suvaidins prefektūros šturmą”

  1. AvatarJuozas (IP: 86.38.215.93)

   O ne tik datą, bet ir laiką galėjo parašyti…..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt