P0

Verslas

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams praėję metai – rekordiniai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-11


2022 metai verslo, o tuo pačiu ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikloje išliks kaip nelengvi ir permainingi, pareikalavę greitų ir nestandartinių sprendimų.

Anot rūmų generalinio direktoriaus Viktoro Krolio, nepaisant itin nepalankių rūmų veiklai sąlygų, net keletas rūmų veiklos rodiklių – rekordiniai. Prie rūmų veiklos prisijungė 49 naujos įmonės, 2022 m. rūmai pabaigė vienydami 265 narius. Kitas rekordas: surengta daugiausia nemokamų renginių nariams – net 72.

Pasibaigę metai buvo pažymėti karo Europoje, anksčiau Lietuvoje nematytų rekordinių infliacijos, elektros ir dujų kainų, neplanuotų pokyčių prekių rinkose ir tiekimo grandinėse ženklais. Kartu su verslu rūmai skubino valdžios institucijų veiksmus ir sprendimus padedant įmonėms išgyventi ir veikti 3 – 4 kartus padidėjus elektros kainoms, buvo ieškomos naujos rinkos, tiekėjai – t.y.  naujos galimybės verslui.

Praėjusiais metais tarp Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtų nemokamų renginių verslui: konferencija, skirta naujai atsiradusioms rizikoms aptarti, konsultacijos ES paramos, verslo, procesų, pokyčių valdymo klausimais, susitikimai su Energetikos ministerijos, šios srities agentūrų vadovais. Taip pat surengti praktiniai mokymai smulkių ir vidutinių įmonių vadovams įmonės finansų valdymo srityje. Po koronaviruso pandemijos vėl vyko gerosios praktikos susitikimai pramonės sektoriaus įmonėms, rūmų narių bendradarbiavimui ir bendrų verslo sąlyčio taškų paieškai skirti penktadienio susitikimai „Narys – nariui“. Per praėjusius metus rūmų atstovai susitiko ir su labiau nuo Klaipėdos nutolusių įmonių Kretingoje, Skuode, Tauragėje, Šilutėje vadovais.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikla pagyvėjo ir užsienio šalyse: pagal rūmų administruojamus programos „Naujos galimybės LT“ projektus surengtos 4 verslo misijos – su turizmo ir transporto sričių įmonėmis į Hamburgą (Vokietija), naujų verslo ryšių paieška turizmo srityje vyko Londone (Jungtinė Karalystė), o renginių organizatoriai lankėsi šios srities parodoje JAV.

Verslui aktualiais klausimais 2022 m. surengti 58 individualūs verslo susitikimai, įvykę verslo renginių metu. Siekiant padėti rūmų nariams užmegzti naujus verslo ryšius ir pasirašyti verslo sutartis su užsienio įmonėmis, individualiai įmonėms buvo pateikti 330 užsienio verslo pasiūlymų.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-01-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt