P0

Regionas

Prokuratūra tiria statybų Kunigiškių paplūdimyje teisėtumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-16


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, jog reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.

Šių metų sausio 16 dieną Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus savo socialinio tinklo Facebook paskyroje išplatino pranešimą, kuriame keliamos abejonės dėl statybų teisėtumo ant jūros kranto, esančio pirmojoje pajūrio juostoje, Kunigiškėse. 

„Be jokių statybos leidimų pirmoje pajūrio juostoje įžūliai pradėtas rekonstruoti pastatas, net drįsta nukasti kopą. Aš griežtai reikalausiu, kad šiuo objektu susidomėtų teisėsauga ir mums visiems būtų atsakyta į klausimus, kodėl privačiam asmeniui parduodamas buvęs karinės paskirties objektas, kodėl leidžiama privatizuoti objektus kopose, pirmojoje pajūrio juostoje, kokiu būdu fiziniam asmeniui, kategoriškai nepritariant Palangos miesto tarybai, pavyko įsiteisinti detalųjį sklypo planą, praktiškai atveriantį galimybes statyboms kopose, ir ar mūsų valstybėje kažkieno privatūs interesai yra viršesni nei tos vietovės savivaldos pozicija?” -feisbuke rašo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pranešime keliami klausimai, ar buvęs radiotechninis pastatas teisėtai parduotas fiziniam asmeniui, ar teisėtas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sprendimas patvirtinti detalųjį planą, kuriuo sudaryta galimybė pakeisti žemės paskirtį į poilsio paskirties ir aptarnavimo bei šioje vietoje atsirasti kavinės pastatui.

Prokurorų manymu, kilus tokioms abejonėms, yra būtina gauti papildomus duomenis, atlikti jų vertinimą ir tuomet priimti sprendimą dėl kreipimosi į teismą ginant viešąjį interesą. Informacijos apie minėtas statybas prokuratūra teigia iki šiol negavusi.

Facebook nuotr.


  2023-01-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt