P0

Mums rašo

Dėl Krovinių terminalo veiklos išplėtimo* (1)

Alina Andronova, Asociacijos Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją prezidentė
2023-01-17


Susipažinome su poveikio aplinkai vertinimo ataskaita dėl Klaipėdos miesto UAB Krovinių terminalas vykdomos veiklos išplėtimo. UAB Krovinių terminalas planuoja teritorijoje tarp esamo talpyklos parko ir Burių g.  įrengti naują talpyklų parką ir pastatyti šešis 1000 kub. m talpos talpyklas. Visų šešių saugyklų paskirtis – saugoti acetoną, benzeną, piperileną, bioetanolį.

KIDE asociacijos žiniomis, Vitės rajone, šalia kurio įsikūrusi aukščiau minima įmonė, gyventojai jau dešimtmetį kenčia nuo naftos kvapų ir triukšmo taršos, kuri sklinda iš šalia įsikūrusių uosto įmonių. Aplinkos ir visuomenės sveikatos apsaugos institucijos nepajėgios suvaldyti ir kontroliuoti šią taršą dėl teisės aktuose esančių spragų.

UAB „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment“ 2019 m. liepos – rugsėjo mėn. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos užsakymu atliko Klaipėdos miesto oro kokybės tyrimus, kurių metu nustatytas cheminių medžiagų, sukeliančių blogus kvapus, ribų viršijimas: didžiausios leidžiamos NH3 koncentracijos vasaros laikotarpiu užfiksuotos rugpjūčio mėnesį Sportininkų g. (Vitė), Minijos g. ir Naujojoje Uosto g. esančiuose taškuose. Didžiausios cheminių teršalų koncentracijos užfiksuotos Sukilėlių g. ir Malūnininkų g. (Vitė) taškuose, esančiuose vakarinėje miesto dalyje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento duomenimis 2017 – 2021 m. dėl triukšmo, blogų kvapų gyvenamojoje aplinkoje, Klaipėdos miesto gyventojai kreipėsi 4172 kartus. Tuo tarpu 2012-2017 m. laikotarpiu į NVSC buvo kreiptasi tik 25 kartus.

Pramoninių įmonių, esančių šalia gyvenamųjų rajonų, ūkinės veiklos plėtra ženkliai blogina klaipėdiečių gyvenimo kokybę. Todėl Krovinių terminalo plėtra Vitės rajone yra negalima, nes dar labiau pablogintų Vitės rajono gyventojų gyvenimo kokybę, sudarytų didžiulę grėsmę jų psichinei ir fizinei sveikatai, padidintų pavojų saugumui sprogimo įmonėje atveju.

Vitės rajone yra įsikūrusios ir trys vaikų ugdymo įstaigos: Vaikų lopželis-darželis „Bitutė”; „Vaivorykštės tako” gimnazija, Klaipėdos Vitės progimnazija. Plečiant ir didinant UAB Krovinių terminalas ūkinės veiklos apimtis, bus didinama grėsmė kelių tūkstančių vaikų sveikatai ir saugumui.

Todėl prašome Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Klaipėdos miesto Tarybos vadovaujantis Lietuvos Respublikos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 8 straipsnio 5 punktu  priimti neigiamą motyvuotą sprendimą dėl planuojamos UAB Krovinių terminalas ūkinės veiklos galimybių, ko pasekoje poveikio aplinkai vertinimo procedūros negalės būti tęsiamos tol, kol galios savivaldybės Tarybos priimtas neigiamas motyvuotas sprendimas.

*Kreipimasis į Klaipėdos savivaldybės administraciją, Klaipėdos miesto tarybą


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2023-01-17

  Vienas komentaras apie “Dėl Krovinių terminalo veiklos išplėtimo*”

  1. Avatarmh (IP: 84.15.180.11)

   Benzinas tai ne mazutas jei bus avarija puse Klaipedos neliks. Miesto centre sutikti statyti benzino talpas tai tik bepročiu tikslai. Kodėl klaipėdiečiai turėtu gyventi ant parako dėžės? O ar UAB Krovinių terminalas nėra Klasco įmonė? Ten kur Klasco ten būtinai kuriamos ekstremalios situacijos Klaipėdos miestui. Kodėl uosto direkcija nuomodama uosto teritorija kad ir tai pačiai Klasco negali įtakoti kad tokie dalykai nebūtu net svarstomi? O gal pakištukai egzistuoja?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt