P0

Svarbu, Transportas

Dėl BRT Kontrolės komitetas ėmėsi statybų inspekcijos vaidmens (26)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-18


Rinkimų karštligės užvaldytas savivaldybės Kontrolės komitetas, vadovaujamas vieno iš kandidatų į Klaipėdos miesto merus Arvydo Vaitkaus, nepaisydamas reglamento, antradienį dvi valandas klausėsi aštrios architektų bendruomenės kritikos rengiamai BRT (Bus rapid transit) schemai.

Į komiteto posėdį pakviesti miesto architektų bendruomenės atstovai vienas po kito piešė vos ne apokalipsę, ištiksiančią Klaipėdą, jeigu savivaldybė įgyvendins rengiamą projektą. Esą būsiąs sutrikdytas normalus miesto funkcionavimas, sužlugdytos miestiečių svajos.

Architektai ilgai aiškino, kad rengiamas projektas prieštarauja Klaipėdos miesto bendrajam planui ir aibei kitų dokumentų. Su savivaldybės administracijos atstovais jei diskutavo dėl definicijų: kas yra BRT, kada reikia ar nereikia atlikti poveikio aplinkai vertinimą ir panašiai. 

Administracijos direktorius Gintaras Neniškis nuolat bandė raminti aistras, teigdamas, kad kol kas rengiama tik galima BRT eismo schema, o ne techninis projektas: numatomas darbų eiliškumas, etapai, kad įgyvendinant šį projektą nebūtų trikdomas transporto eismas. Jis tvirtino, kad diskusija dėl galimų eismo pokyčių Tiltų, Herkaus Manto gatvėse dar nebaigta. O būtent dėl jų ir kyla daugiausiai aistrų.

Direktorius sakė, kad rengiant BRT schemą remiamasi Darnaus judumo planu, studija, kurioje itin plačiai buvo nagrinėjamos elektrinio transporto diegimo Klaipėdoje galimybės – nuo metro, tramvajaus iki BRT –  tramvajaus analogo, bet be bėgių. Šioje studijoje esą buvo pateiktos visų alternatyvų įgyvendinimo kaštai, laiko bei kitų resursų poreikis. Dabar neva einama tuo „kukliausiu keliu”, kurį pasirinko Klaipėdos miesto savivaldybės Taryba.

„Kaštus matau, o naudos…”, – tarsi konstatavo, tarsi kvietė dalytis abejonėmis architektas Edmundas Andrijauskas. Tiek jis, tiek jo kolegos, daugiau nei valandą žėrė kritiką, negailėjo globalių ir net smulkmeniškų pastabų rengiamam projektui. Kai kurie net graudinosi. 

Pasigesta ir Bastionų tilto. Jo pritrūko ir Sauliui Budinui, kuriam vadovaujant savivaldybės administracijai šio tilto statybos projektavimas ir buvo sustabdytas. 

Komiteto nariai klausėsi profesionalų diskusijos ir jau po darbo valandų nusprendė, kad reikia posėdžio protokolą perduoti savivaldybės administracijai: tegu ji atsako į diskusijoje iškeltus klausimus. Vicemeras Arūnas Barbšys bandė stabdyti šį sumanymą, sakydamas, kad tie klausimai nėra suformuluoti, bet į tai nebuvo atsižvelgta.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2023-01-18

  26 komentarai “Dėl BRT Kontrolės komitetas ėmėsi statybų inspekcijos vaidmens”

  1. AvatarXy (IP: 86.100.162.203)

   Nebejuokinkite su tuo Bastionu tiltu. Tik pradeda projektuoti, tie patys laskao visaip kritikuoja. Pasaulio pabaiga Klaipėdoje bus. Išsigąsta išrinktieji, nukiša į stalčius, tada architektai – o dieve juk Bastionu tilto tai vis nėra. Pasaka be galo

  2. AvatarMmm (IP: 88.118.201.166)

   Greit rinkimai ir iž Dudorių ir jo šajkutę tikrai daugiau nebalsuosiu. Reikia Klaipėdos m. naujų veikėjų, tie Neniškia, atsiprašau ir kiti visi b……škiai, tegul eina į pensiją, tik liežuvių tie mala.

  3. AvatarKlemka (IP: 90.131.42.126)

   Ką čia kalbėti apie naujus projektus kai ka tik pastatė šviesoforą per Dariaus ir Girėno ir Sportininkų gatves tai pereiti Dariaus ir Girėno gatvę degat žaliai šviesai skirta tik 10 sekundžių.Tai vieni nežiūri kad užsidega raudona šviesa ir eina toliau, o kiti bėgte bėga kad įk spėti, o ką daryti senam žmogui kuris nepajėgia bėgti o gali tik eiti…Taip jaučiasi kad ir naujos įdėjus nieko gero neduos, na kaip pas mus daroma paskui prasidės korekcijos su milijoninės kainom pavyzdis Danės parkas, skulptūrų parkas…

  4. AvatarNesesim vistiek i tas geldas. (IP: 88.119.41.104)

   Darys viska ir beleka,kad tik automobilistams butu blogiau.

  5. Avatarklaipedietis (IP: 84.15.189.250)

   Mesti sovietinius architektus į šiūkšlyną. Viskas ką jie žino apie miestų vystima yra iš 50 metų senumo vadovėlių. Dėl tokių “egzpertų” ir stagnuoja Klaipėda.

   • AvatarMartynas (IP: 84.15.189.219)

    Sovietų architektai padarė platų Taikos prospekto, kad galėtum vistiti. Kas maišo praplatinti nuo Akropolio iki Avitelos, kad ne būtų kamščių? Viena juosta elementarei. O miesto valdžia padarė tik 30 stovėjimo aikštelės. Mieste tik 3 gatvės, tai reikia gerinti pralaidumo. Gal buvo toks užduotis?

   • AvatarKlaipedietis (IP: 84.15.189.250)

    Taikos pr. Yra visiškas nesamonė. Kažkoks autostrados ir pagrindinės miesto gatvės kratinys. Dėl ko nėra nei pralaidumo, nei normalios pagrindinės gatvės. Beje dėkok sovietiniams architektams, kad mieste tik 3 gatvės.

   • Avatarto klapedietis (IP: 86.100.66.158)

    Akivaizdu kad neturite urbanistikos nei traporto judejimo prqlidumo supratimo, ka sugebate puikiai tai peikti supwriniusu laiku architektų sprendimus. Anaila laikas miesto vystymas buvo zinomas ir suprantamas. Beto palikta galimybe irengti trmavaju linija..

  6. AvatarNedarykime nieko (IP: 45.82.33.136)

   ir susigražinkime geltonuosius Ikarusus, tai architektų jaunystės autobusai, nostalgija, jiems tiks, kaip ir Vaitkui.

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Ironija zinoma gerai, bet kad projektas nrtinkaymas ir kišama per privarta. Pagrindinis argumentas 2minutes greiciau vt nuvaziuos maršrutą… Kad sankryzos bus sugadintos o ir be vt yra kitu eismo salyviu nutylima.

  7. AvatarKlp (IP: 77.79.58.31)

   Civilizuotame pasaulyje šviesoforai yra saugaus eismo elementas- Klaipėdoje-miestiečių nelaimė ir prakeiksmas. Jei dar pradės kameros kontroliuoti ,kad neįvažiuotų degant geltonam šviesoforo signalui-bus visiškas chaosas mieste,nes daug vietų žalias signalas dega tik 3-5 sekundes. Kituose LT miestuose turi specialistų,sugebančių surekuliuoti juos,o Klaipėda niekaip jų nesuranda.Kur čia šuo pakastas?
   Valdininkai,turėtumet ir grabe apsiversti už Vingio-Smiltelės sąnkryžą.

  8. Avatar. (IP: 195.182.76.3)

   Kontrolės komitetas laiku pakėlė klausimą, kol dar procesas neįvyko. Nes po to , šaukštai bus po pietų , galėsime visi verkti, net tik ponas Barbšys su Direktoriumi. Architektams pagarba už iniciatyvą ir pilietiškumą.
   Pritarčiau protingo komentaro autoriui , kad straipsnio autoriui laikas būtų baigti savo subjektyvius politinius vertinimus. Lai įsikuria savo AK ar nusiperka radijo stotį , kap Senukų savininkas ir reiškiasi .

   • AvatarJooo... (IP: 78.61.100.125)

    Ne simonavičiutės reikalas ką AK spausdina. Jei nepatinka, lai neskaito ir nerašo, o dabar komentaruose nuoširdžiai “pluša” pagal savo plokštelę, ir dar moralus kitiems skaito.
    GĖDA, GĖDA, GĖDA !!!, ir dar “gieda”.

  9. AvatarŠiaip (IP: 88.119.156.187)

   tai laikas būtų žurnalistui išlipti iš politiko kaliošų su savo subjektyviais vertinimais. Ar iš A.K. Ir nors faktus išmokti skirti – rengiami 6 paprastojo remonto projektai, o ne techniniai, darbo projektai ir juo labiau ne kažkokia eismo schema. 2 valandas truko visas posėdis ir kalbėjo komiteto nariai, svečiai. Architektai sugaišino gal pusvalandį. Muistydamiesi graudinosi tik A.Barbšys ir G.Neniškis.

   • AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

    Koks cia remontas kai puse miesto perkasama ir pertvarkomos sankryžos ?

  10. AvatarŽiūrovas (IP: 78.56.191.135)

   Žiūrėjau komitetą, tapo liūdna, kad savivaldybės atstovai negalėjo aiškiai pasakyti, koks bus poveikis ir efektas iš šio projekto.

  11. AvatarArtūrai (IP: 88.118.107.228)

   O Jūs tą BRT “techninį darbo projektą” ar matėte, ar skaitėte? Supratau. Gal ir Jums teko prikišti nagus prie to šešių (6) Klaipėdos gatvių (Liepojos, H. Manto, Tiltų, Taikos, Smiltelės ir Vingio) “remonto” (!?) projektų rinkinio, kuris kažkaip persivadino į vieną “techninį darbo projektą”?

  12. AvatarGalimai (IP: 213.130.201.115)

   Ne vien Nėniškio ausis kyšo , čia kažkas daugiau susidomėjęs šiuo projektu

  13. Avatarstebėjęs (IP: 195.182.76.3)

   O kuris iš ten dalyvavusių “ekspertų” kokią nors susisiekimo sistemą projektavo? Edmundas tramvajų vertina kaip svarbų miesto identiteto požymį, o susisiekimo funkcija ir sistemos eksploatacijos kaštai jam visiškai neįdomūs, kiti tik dėl kompanijos ant savivaldybės mėgstantis paloti ar finansiškai suinteresuoti asmenys. Finansinis nuostolis tai didžiulis – vietoje 200 milijonų tik 5….O, kad tramvajaus entuziastams byrėjo jau nuo garsiosios beveik pusė milijono kainavusios studijos užsakymo peripetijų manau visiems akivaizdu. Viltis atgijo

   • AvatarJooo... (IP: 78.61.100.125)

    Simonavičiutė sako, simonavičiutė žino, matyt jai nuo to “navaro” neklius, ne taip . kaip nuo Klaipėdos Energija konversijos projekto.

  14. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Butina stabdyti si per preivarta brukama projektą. Jokios ekononines naudos nebus. Tik sugriaut meisto trasporto infrastruktūra ir sankryzos. Butina statyi tramvaju linija ziedu taikos pr. Šilutės pl.. uzteks jau ir taip šviesoforų ir kelio ženklų miestu Klaipėda patapo.

   • AvatarF*uck off (IP: 88.119.42.125)

    As uz tavo sumautus tramvajaus vagonus nemokesiiu, galesi pats grasius rinkti.

  15. AvatarNeverta (IP: 88.119.136.56)

   Liko pora mėnesių ir BRT svarstyklės nukryps į kitą pusę, ko čia lakstyti po tą Klaipėdą per sankryžas akis išdegus, kad sutaupyti dvi minutes kelionės ?

  16. AvatarGyventojas (IP: 78.61.50.10)

   O ko jūs taip bijote profesionalų nuomonės, kodėl ją menkinate? Profesionalūs architektai geriau suvokia situaciją nei tie, kas BRT stengiasi visomis išgalėmis prastumti (matyt, kažkam labai niežti milijonus “įsisavinti”.

   • AvatarJooo... (IP: 78.61.100.125)

    Kur pažvelgsi, vien neniškio “ausys” kyšo.

   • AvatarGyventojau, (IP: 88.118.3.185)

    kur jūs matote eismo organizavimo profesionalus? Čia ale dalyvavę vietos architektai? Tie, kurie visada pila purvą jeigu ne jiems kąsnis buvo numestas? Eh…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt