Klaipėdoje butai brango nežymiai, bet išaugo žemės sklypų priemiesčiuose vertė

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-01-18

Visas Lietuvoje esantis registruotas ir įvertintas nekilnojamasis turtas (statiniai ir žemės sklypai) vertas apie 166 mlrd. eurų. Palyginti su praėjusių metų duomenimis, visos šalies nekilnojamojo turto vidutinių rinkos verčių suma padidėjo 23 procentais. Tokius duomenis skelbia masinį visos šalies NT atlikęs pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras.

Šių metų pradžioje įregistruotų ir įvertintų Lietuvos statinių vertė yra apie 130 mlrd. eurų. Palyginti su 2022 metų duomenimis, statinių vidutinės rinkos vertės dėl rinkos pokyčių padidėjo 26 procentais. Labiausiai brango butai, o vidutinis pokytis siekia 30 proc. Gyvenamųjų namų vidutinė rinkos vertė per metus pakilo apie 25 proc., komercinio turto – 15-20 procentų.

Teigiama, jog žemė pabrango didmiesčių priemiesčiuose. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Butai labiausiai brango Vilniuje ir Kaune – apie 30 proc. Tokį butų brangimą lėmė didelė infliacija, statybinių medžiagų kainų augimas, leidimų statyboms ribojimas, išaugęs imigrantų iš Ukrainos ir Baltarusijos skaičius ir kt., paskatinęs būsto paklausos augimą”, – pažymi Registrų centro Turto vertinimo valstybės reikmėms skyriaus vadovė Lina Kanišauskienė.

Butai taip pat brango ir Palangoje, o štai Klaipėda tarp labiausiai auginusių butų kainas neminima.

Gyvenamųjų namų vidutinės rinkos vertės savivaldybėse vidutiniškai per metus augo apie 20 proc., didžiausias teigiamas pokytis fiksuotas Vilniaus ir Kauno apskrityse – 25 proc., taip pat pajūrio regione. Kitų paskirčių statinių vertės šalyje vidutiniškai per metus, priklausomai nuo regiono, didėjo apie 20 procentų.

Augo ir Lietuvos žemės sklypų vertė – šiuo metu ji yra apie 36 mlrd. eurų, o vidutinės rinkos vertės pokytis, palyginti su 2022 metais, yra 12 procentų. 

Anot L. Kanišauskienės, šalies žemės sklypų vidutinių rinkos verčių metinis pokytis pagal žemės paskirtis buvo panašus: žemės ūkio paskirties pokytis 11 proc., kitų paskirčių apie 12 proc.

„Gyvenamųjų teritorijų žemės vertė dėl ribotos pasiūlos daugiausiai per metus išaugo didmiesčiuose ir pajūryje – iki 20 procentų. Komercinės ir sandėliavimo paskirties žemės vertė didėjo – iki 15-20 proc. ten, kur aktyviai plėtojami verslo, pramonės ir logistikos sektoriai, pavyzdžiui, Panevėžio rajone, Klaipėdoje ar Utenoje, taip pat didmiesčių priemiesčiuose”, – teigė L. Kanišauskienė.

Iš viso Registrų centras įvertino daugiau kaip 6,8 mln. statinių ir žemės sklypų.

INFORMACIJA

Šalies nekilnojamojo turto vidutinės rinkos vertės stabiliai auga nuo 2011 metų, o didžiausi metiniai vidutinės rinkos vertės pokyčiai pastebimi nuo 2018 metų pradžios, kai vidutinės rinkos vertė siekė 93 mlrd. eurų, 2019-ųjų sausį ji siekė 100 mlrd. eurų, 2020-ųjų sausį – 110 mlrd. eurų, 2021-ųjų sausį – 118 mlrd. eurų, o praeitais metais – 135 mlrd. eurų.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Klaipėdoje butų pardavimai sumenko 5,8 proc.

Keleto pastarųjų mėnesių tendencijos indikuoja apie tai, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka pradėjo lipti iš duobės, kurios dugną matėme šių ...
2024-10-08
Skaityti daugiau

Verslas

Klaipėdos butų rinka atitinka 2013 m. lygį

Untu.lt skelbia, jog liepą Klaipėdoje įregistruota 12,4 proc. daugiau butų pardavimo sandorių nei prieš mėnesį, bet 11, 8 proc. mažiau ...
2024-08-29
Skaityti daugiau

ELTA

Per metus butai labiausiai pabrango Klaipėdoje

Nekilnojamo turto (NT) agentūros „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose šalies miestuose reikšmė 2024 ...
2024-07-17
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This