P0

Kultūra

Paskelbti pirmieji Klaipėdos muzikinio teatro emeritai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-19


Savaitgalį prieš Zigmaro Liepinio operą „Paryžiaus katedra“ Žvejų rūmuose pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijoje buvo iškilmingai suteikti teatro emeritų vardai. Jais tapo ilgamečiai Muzikinio teatro solistai Jadvyga Grikšienė ir Viačeslavas Tarasovas. 

DKFOTO nuotr.

„Nuoširdžiai dėkojame ilgamečiams Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistams, nepaprastai dosniai ir įtaigiai savo talentą dovanojusiems ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos gerbėjams. Su didele pagarba ir džiaugsmu Muzikinio teatro meno tarybos sprendimu apdovanojame emeritus. Esame dėkingi už jų atsidavimą savo profesijai, už reikšmingą indėlį į Muzikinio teatro istoriją“, – kalbėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.  

Elegantiška, iš prigimties artistiška ir, atrodo, pasaulį savo plačia šypsena nušviečianti solistė Jadvyga Grikšienė darbui scenoje paskyrė daugiau nei keturis dešimtmečius: 1980–1987 m. dainavo Klaipėdos liaudies operoje, o nuo 1987 m. – Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Sukūrė daugiau kaip 40 vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose. Už nuopelnus teatro menui 2021 m. Jadvyga Grikšienė apdovanota „Padėkos kauke“. 

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Viačeslavas Tarasovas profesionalioje scenoje dainavo daugiau nei 50 metų. Rekordinis ir jo scenoje sukurtų vaidmenų skaičius – daugiau nei 100. V. Tarasovas – pirmasis profesionalus solistas, atvykęs dainuoti į tuometinį Klaipėdos liaudies operos teatrą. Nuo 1982 m. jis buvo ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedros lektorius.  

INFORMACIJA

Emerito garbės vardo suteikimas teatrų bendruomenėje – retas reiškinys, šis statusas labiau sietinas su akademine bendruomene, dvasininkija. Vis dėlto emeritų menininkų – ne tik solistų, bet ir dirigentų, režisierių, net vadybininkų – esama Niujorko Metropolitano operoje, Prahos ir kituose teatruose.

2013 m. pirmą kartą Lietuvos teatro istorijoje teatro emerito garbės vardas buvo suteiktas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistui Virgilijui Noreikai. 


  2023-01-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt