P0

Kultūra

Filmas Gedimino Šimkaus atminimui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-20


Trečiadienį, sausio 25 d., 18 val., Kino klubas 8 1/2 (Kultūros fabrike) kviečia į nemokamą Rasos Šimkutės filmo „Tegu eina liepsnodami” pristatymą. Filme autorė pasakoja apie savo tėvą, iškilų teatro pedagogą Gediminą Šimkų.

Dokumentiniame filme atskleidžiami Mažosios Lietuvos sūnaus, vieno įtakingiausių uostamiesčio teatrinės mokyklos įkūrėjų ir puoselėtojų, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėjo, ilgamečio režisūros ir vaidybos dėstytojo doc. Gedimino Šimkaus (1938-2018) biografiniai faktai, pasakojami per dukters Rasos prizmę.

Filme ne tik perteikiama novatoriška G. Šimkaus pedagoginė veikla, talentingų jo auklėtinių teatrinė kūryba, bet ir per vienos šeimos istoriją prisiliečiama prie tragiškos lietuvininkų lemties.

Scenarijaus autorė ir režisierė R. Šimkutė, prodiuserė ir konsultantė Inesa Kurklietytė. Jos dalyvaus ir filmo pristatyme.

Filmas vasario 18 d. 14 val. bus rodomas ir Klaipėdos Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriuje.


  2023-01-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt