Miestas, Svarbu

„Klaipėda ID” nesidalija viešosios nuomonės tyrimų rezultatais (8)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-20


Klaipėdos miesto savivaldybės valdoma VŠĮ „Klaipėda ID” perka instrumentus rinkai ir visuomenės nuomonei tirti, tačiau gautais tyrimų rezultatais neskuba dalytis viešai. Teigiama, kad tai bus padaryta tik pasitarus su savivaldybe ir „tinkamai apdorojus informaciją”.

Pernai gruodį įstaiga sudarė 8,5 tūkstančio eurų vertės sutartį su UAB „Synopticom“ dėl automatizuotos „International House Klaipėda“ klientų patirties vertinimo tyrimo įrankio ir duomenų bazės, skirtų „surinkti automatizuoto patirties vertinimo tyrimo įrankio ir registracijų į konsultacijas duomenis” sukūrimo. Šis įrankis ir duomenų bazė turi būti sukurti iki šio mėnesio 23 dienos.

Kiek anksčiau „Klaipėda ID” užsakė kūrybinių industrijų sektorių situacijos Klaipėdoje tyrimo paslaugas. Jas iki šių metų sausio 6 dienos už 1,2 tūkstančio eurų įsipareigojo atlikti MB „Efekto inžinerija”.

O lapkritį įstaiga buvo sudariusi 5,6 tūkstančių eurų vertės sutartį su UAB „RAIT”. Sutarta „kokybiškai atlikti rinkos (viešos nuomonės) tyrimus”. Viešai paskelbta sutartis parengta pagal UAB „RAIT” standartą, jos techninė užduotis nepaskelbta, todėl apklausos turinys visuomenei nėra žinomas.

Kristina Postornak, laikinai einanti VŠĮ „Klaipėda ID” direktorės pareigas, atsisakė „Atvirai Klaipėdai” pateikti pastarosios apklausos rezultatus, nors patikino, kad UAB „RAIT” sutartinius įsipareigojimus įvykdė laiku.

Pasidomėjus, apie ką klausta respondentų, K. Postornak sako, jog teirautasi apie žmogiškuosius išteklius Klaipėdos gamybos įmonėse. Ji tikina, kad gauti rezultatai dar nėra „pilnai apdirbti”, todėl nenori jais dalytis su visuomene. Esą, dar pati įstaiga renka papildomą informaciją ir „publikai dar nėra paruošta informacija”.

Įstaigos vadovė tikina, kad visa UAB „RAIT” pateikta medžiaga nėra paslaptis, tačiau ji norinti pasitarti su „savivaldybės komanda”. Esą jos laikinai vadovaujama įstaiga nori pati paskelbti tyrimų rezultatus.

„Kai jau mes tą informaciją apdorosime, pasiviešinsim, galėsit ją išsitraukti ir jūs”, – sakė pašnekovė.

Ji tvirtina, kad tyrimo rezultatams pristatyti bus surengtas specialus renginys. Paklausta, ar tokiu būdu nebus formuojama išankstinė visuomenės nuomonė, Kristina Postornak šiek tiek sutriko ir teigė, jog kartu visuomenei norima pateikti ne vien šio tyrimo rezultatus.


  2023-01-20

  8 komentarai “„Klaipėda ID” nesidalija viešosios nuomonės tyrimų rezultatais”

  1. Avatarbaba (IP: 78.58.45.117)

   Šulcai baik rašinėti vėjus, tik kažkokias bangas keli ir tiek.

  2. AvatarDeputatas (IP: 78.58.193.205)

   Ką jis čia rašinėja?

   • AvatarKas neaišku? (IP: 86.100.178.161)

    Tiesą! Kaip tratinami biudžeto pinigai!

  3. AvatarAtskaityti (IP: 139.99.239.23)

   Iš serijos kai rinkimai jau čia pat ir nėra apie ką rašyti. Tik žurnalistai sugeba iš nieko šūdą išspausti.

  4. AvatarT (IP: 86.100.133.193)
  5. AvatarŠaraškino (IP: 88.119.156.187)

   kontora ta Klaipėda ID -roga i kopyty. Mergaičių krūva įdarbinta ir suka skystus propagandinius filmukus apie miesto geroves ir proveržius. Miesto biudžeto lėšos tratinamos , o net info slepia -kol “neapdorota Zulco medijų”

   • AvatarDemokratija Lietuvoje (IP: 78.62.147.40)

    Protu nesuvokiama situacija. Kuo grečiau apsispręskite, ką rinksite į savivaldos Tarybą, kad tokios “kontoros”, neprieinamos su savo slapta informacija , kuo greičiau būtų naikinamos. Ką apie tai galvoja tie kandidatai į merus, vis stumiantys mums savo komandų narius…

  6. AvatarSkant (IP: 88.119.136.56)

   Manipuliacijos rinkimų tema…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt