P0

Transportas

Ir toliau pažeidinėjami A juostos reikalavimai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-23


Klaipėdos miesto policijos pareigūnų duomenimis, nuo 2023 m. metų pradžios mieste jau užfiksuoti 903 maršrutiniam transportui skirtos A juostos reikalavimų nepaisymo atvejai.

Per visus 2022 m. už tokio pobūdžio pažeidimą buvo surašyti 6528 administracinio nusižengimo protokolai.

Portalo archyvo nuotr.

Policijos pareigūnai vairuotojus ragina nepažeidinėti kelių eismo taisyklių – A juosta važiuojančius automobilius Klaipėdos mieste fiksuoja tam tikrose atkarpose įrengtos vaizdo kameros. Jų vieta kartkartėmis keičiama, todėl „likti nepastebėtam ir išsisukti“ tikimybė yra labai maža.

Be to, pareigūnai rengia ir tikslines priemones A juostos reikalavimų pažeidimams fiksuoti.

Pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių 181 punkte numatyta, jog kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, šia eismo juosta važiuoti ne maršrutinėms transporto priemonėms yra draudžiama. Minėtu kelio ženklu ir simboliu „A+“ pažymėta eismo juosta dar gali važiuoti dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai. Tam tikrais atvejais maršrutiniam transportui skirta juosta gali važiuoti skiriamuoju ženklu „neįgalusis“ pažymėti automobiliai. Taip pat taksi, elektromobiliai, motociklais ir automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau žmonių, jeigu eismo juosta pažymėta papildomais, šių transporto priemonių eismą leidžiančiais simboliais – elektromobilio, motociklo, 4+ ar užrašu „Taksi“.

Maršrutiniam transportui skirtos A juostos reikalavimus pažeidusiems vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.


  2023-01-23

  Vienas komentaras apie “Ir toliau pažeidinėjami A juostos reikalavimai”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.73.43)

   Klasikinis pavyzdys, parodantis, kaip Klaipėdoje būtinos atskiros viešajam transportui skirtos juostos – ar tai būtų BRT ar tramvajus. Kol nebus tiek fizinio, tiek reguliacinio (šviesoforų) prioriteto viešajam transportui, tol peraugusio kaimo (Klaipėdos) nebus galima vadinti miestu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt