P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Pirma instancija: prieš buvusią žurnalistę nesmurtauta

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-01-24


Plungės apylinkės Palangos teismo rūmai paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje iki šiol neteista 52-iejų palangiškė Gintarė Albrechtienė buvo kaltinama tuo, kad smurtaudama sukėlė fizinį skausmą arba nežymiai sužalojo buvusią žurnalistę, klaipėdietę Rasą Pangonienę.

Rasa Pangonienė (kairėje) ir Gintarė Albrechtienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Byla pasiekė teismą po to, kai slaugytoja dirbusi R. Pangonienė parašė pareiškimą, jog G. Albrechtienė esą smurtavo prieš ją namuose, kur moteris prižiūrėdavo pastarosios anytą.

Teisėja Daina Dyburienė pirmo posėdžio metu nusprendė patenkinti G. Albrechtienės advokatės Vitos Litinskienės prašymą rengti uždarus teismo posėdžius. Advokatė tikino, kad byla yra susijusi su šeimyniniais santykiais, senų tėvų ligomis, santykiais su R. Pangoniene. Tokiam prašymui pritarė ir kaltinimą palaikęs prokuroras Raimundas Galdikas.

„Norėčiau, kad būtų vieša, nebus čia kalbama apie sveikatą. Labai norėčiau viešumo, nes nuo pat smurto dienos jaučiau, kad finalas bus kiek kitoks”, – sakė R. Pangonienė, tačiau teismas neišgirdo tokio prašymo ir jos advokato Lino Kiaurakio argumentų.

Bylą išnagrinėjusi teisėja pirmadienį paskelbė, kad G. Albrechtienė yra išteisinama, nes nepadarė veiksmų, kuriais buvo kaltinama. Kartu buvo paliktas nenagrinėtas R. Pangonienės ieškinys priteisti jai 5000 eurų žalą. Tokio pačio likimo sulaukė ir Ligonių kasos ieškinys dėl 60 eurų žalos atlyginimo už R. Pangonienei suteiktas medicinines paslaugas.

Tuo metu G. Albrechtienei teismas iš Generalinės prokuratūros priteisė jos patirtas 2000 eurų dydžio teisines išlaidas.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. R. Pangonienė teigė, jog tikriausiai tai padarys.

Tam, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, teismas gali paskirti viešuosius darbus arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.


  2023-01-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt