P0

Uostas ir jūra

Direkcija toliau šturmuoja Žiemos uostą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-25


Žiemos uoste esančių 19 ir 20 numeriais pažymėtų krantinių projektavimą sąlygoja jau ir būsimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos naujojo administracinio pastato statybos.

Techninio projekto, kurio užduotis viešai paskelbta rinkos konsultacijai,  sprendinius nurodyta derinti ir su UAB „Memelio miestas“, ir su Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”), ir su Lietuvos kariuomene.

Prie rekonstruoti suplanuotų krantinių ateityje bus švartuojami mažieji pramoginės ir kitos paskirties laivai bei tokie, kurių vandens talpa – iki 12 tūkstančių tonų. Laikinai čia švartuoti numatoma ir direkcijos laivus.

Rengiant rekonstravimo sprendinius numatyta „susiaurinti krantinių Nr. 19 ir Nr. 20 plotį iki 5 m”. Tikslus plotis bus nustatomas pagal projektuojamas konstrukcijas ir įvertinus detaliojo plano sprendinius.

Projekte bus numatyti du etapai. Pirmojo metu prie krantinių bus švartuojami mažieji (pramoginiai ir kiti) laivai, antrojo – laivai iki 140 m ilgio. 

Artimiausiu metu, po rinkos konsultacijos, direkcija skelbs viešąjį pirkimą dėl krantinių rekonstravimo projektinių pasiūlymų, techninio projekto parengimo ir statybų vykdymo priežiūros paslaugų. 

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis direkcija pranešė, kad baigė trijų Žiemos uosto krantinių (Nr. 16, 17, 18 rekonstrukciją). Įgyvendinant šį projektą rekonstruotos krantinės, demontuoti ir naujai nutiesti geležinkelio ir „pokraniniai” keliai. Sutvarkyta daugiau kaip 5500 kv. metrų dangų, inžineriniai tinklai. Uosto direkcijos investicijos į šių krantinių rekonstrukciją siekė 7,8 mln. eurų (įskaitant PVM). Jomis naudojasi „Klasco”. 

Pasak „Klasco” bendrovė „investavo, kad būtų panaikinti visi senieji lietaus nuotekų išleistuvai, atnaujinti ir įrengti du lietaus nuotekų valymo įrenginiai, kurie užtikrins, kad visos paviršinio vandens nuotekos išeitų išvalytos”. Uosto poreikiams buvo įrengta nauja geriamojo vandens tiekimo linija.


  2023-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt