Direkcija toliau šturmuoja Žiemos uostą

Uostas ir jūra

Žiemos uoste esančių 19 ir 20 numeriais pažymėtų krantinių projektavimą sąlygoja jau ir būsimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos naujojo administracinio pastato statybos.

Techninio projekto, kurio užduotis viešai paskelbta rinkos konsultacijai,  sprendinius nurodyta derinti ir su UAB „Memelio miestas“, ir su Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”), ir su Lietuvos kariuomene.

Prie rekonstruoti suplanuotų krantinių ateityje bus švartuojami mažieji pramoginės ir kitos paskirties laivai bei tokie, kurių vandens talpa – iki 12 tūkstančių tonų. Laikinai čia švartuoti numatoma ir direkcijos laivus.

Rengiant rekonstravimo sprendinius numatyta „susiaurinti krantinių Nr. 19 ir Nr. 20 plotį iki 5 m”. Tikslus plotis bus nustatomas pagal projektuojamas konstrukcijas ir įvertinus detaliojo plano sprendinius.

Projekte bus numatyti du etapai. Pirmojo metu prie krantinių bus švartuojami mažieji (pramoginiai ir kiti) laivai, antrojo – laivai iki 140 m ilgio. 

Artimiausiu metu, po rinkos konsultacijos, direkcija skelbs viešąjį pirkimą dėl krantinių rekonstravimo projektinių pasiūlymų, techninio projekto parengimo ir statybų vykdymo priežiūros paslaugų. 

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis direkcija pranešė, kad baigė trijų Žiemos uosto krantinių (Nr. 16, 17, 18 rekonstrukciją). Įgyvendinant šį projektą rekonstruotos krantinės, demontuoti ir naujai nutiesti geležinkelio ir „pokraniniai” keliai. Sutvarkyta daugiau kaip 5500 kv. metrų dangų, inžineriniai tinklai. Uosto direkcijos investicijos į šių krantinių rekonstrukciją siekė 7,8 mln. eurų (įskaitant PVM). Jomis naudojasi „Klasco”. 

Pasak „Klasco” bendrovė „investavo, kad būtų panaikinti visi senieji lietaus nuotekų išleistuvai, atnaujinti ir įrengti du lietaus nuotekų valymo įrenginiai, kurie užtikrins, kad visos paviršinio vandens nuotekos išeitų išvalytos”. Uosto poreikiams buvo įrengta nauja geriamojo vandens tiekimo linija.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Lietuvos karo laivas dalyvauja tarptautinėje operacijoje Baltijos jūroje

Lietuvos kariuomenė (LK) praneša, jog nuo pirmadienio Lietuvos karo laivas „Skalvis“ dalyvauja Baltijos jūroje vykstančioje tarptautinėje sprogmenų paieškos ir naikinimo ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Kitoks Klaipėdos valdžios požiūris jau atsiėjo apie pusę milijono

Dėl to, kad dabartiniai Klaipėdos vadovai atsisakė įgyvendinti kai kuriuos pirmtakų suplanuotos projektus, jiems jau išleisti miestiečių pinigai buvo negrįžtamai ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Transportas

Nutrauktas geriausių kelių į uostą paieškos konkursas

Dar pernai spalį pradėtos viešojo pirkimo procedūros dėl galimų į pietus nuo Dangės upės esančios ir būsimos uosto teritorijos susisiekimo ...
2024-03-24
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This