Įteikti diplomai KU žiemos absolventams

Švietimas

Klaipėdos universitete (KU) trečiadienį įteikti diplomai žiemos absolventų laidai. Koncertų salėje vykusiose diplomų įteikimo iškilmėse buvo pasveikinti 159 absolventai – 105 bakalaurai ir 54 magistrai.

KU nuotr.
Tarp absolventų – 25 šalių piliečiai

Pasak KU pranešimo, šeši šios laidos absolventai studijas baigė su pagyrimu, vienas iš pažangiausiųjų šešetuko – Sveikatos mokslų fakulteto sveikatos priežiūros magistras iš Nigerijos Aturu Olamide Olayemi. Iš viso su KU atsisveikinančiųjų būryje yra 25 užsienio šalių piliečiai. Daugiausiai iš šios laidos absolventų – net 75 – baigė studijas Sveikatos mokslų fakultete.

Studijų baigimo diplomai KU teikiami dukart metuose: sausio mėnesį juos atsiima 3,5 metų trukmės bakalauro ir 1,5 metų magistro studijų programas pasirinkę absolventai, o besimokantiesiems 4 ir atitinkamai 2 metus diplomai tradiciškai teikiami birželį.

Diplomų įteikimo šventėje buvo pagerbti KU mokslo šeimą papildę mokslų daktarai, parengę ir pastarąjį pusmetį sėkmingai apgynę daktaro disertacijas: Konstantinas Lotiuk (Politikos mokslų krypties disertacija „Demokratizacijos ir dedemokratizacijos sąlygos ir procesai Ukrainoje“, vad. prof. dr. Vaidutis Laurėnas); Žydrūnė Šalaviejūtė (Filologijos mokslo krypties disertacija „Lietuvių kalbos zoonimų nominacija ir motyvacija: gyvulių, naminių paukščių ir vabzdžių pavadinimai“, vad. doc. dr. Jūratė Lubienė); Rasa Kulevičienė (Edukologijos mokslo krypties disertacija „Sąmoningas atgręžimas į mokymąsi“: pradinių klasių mokinių įgalinimo reflektuoti apie mokymąsi lietuvių kalbos pamokose konstruktyvistinė grindžiamoji teorija“, vad. prof. dr. Liudmila Rupšienė).

Afilijuotojo profesoriaus vardas ir tai patvirtinantys dokumentai buvo įteikti ilgamečiam KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (SHMF) dėstytojui, vadybos teoretikui prof. Juliui Ramanauskui. Garbaus amžiaus mokslininkas, kuriam KU SHMF dekanas prof. dr. Rimantas Balsys negaili gerų žodžių dėl jo pozityvumo, energijos, darbštumo bei mokslinio produktyvumo, neketina nurimti. Afilijuotojo profesoriaus vardas, anot dekano, suteiks profesoriui galimybę toliau aktyviai veikti KU bendruomenės gyvenime.

Įteikė Gvido Mikelinio vardo premiją

Diplomų įteikimo šventėje pirmąkart buvo įteikta SHMF įsteigta ir KU garbės daktaro iš Italijos Gvido Mikelinio (Guido Michelini) vardu pavadinta premija.

Ja už produktyvią mokslinę veiklą 2018-2022 m. paskatintas habilituotas daktaras Darius Petkūnas.

Pasak vieno iš premijos steigimo iniciatorių prof. dr. R. Balsio, fakulteto bendruomenė imasi iniciatyvos Klaipėdos universitete atgaivinti tradiciją skatinti mokslo žmones už jų mokslinius darbus.

„Premija įprasmina ir mus netikėtai palikusio bičiulio prof. Gvido Mikelinio vardą. Tai buvo labai darbštus ir produktyvus mokslininkas, stebinęs savo energija ir veiklumu, išleistų monografijų skaičiumi. Jo vardo premija kartą metuose bus skiriama žmogui, kurio pastarųjų penkerių metų mokslinė veikla išsiskirs iš kolegų produktyvumu, publikuotų darbų skaičiumi, kas mums, humanitarams, labai svarbu“,- teigia KU SHMF dekanas.

Tam, kad premija būtų pavadinta Italijos mokslininko vardu, pritarė jo našlė.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Klaipėdos universitete - tradicinė vydūniška konferencija

Kaip ir kiekvieną pavasarį, Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakultetas kartu su Vydūno draugija rengia konferenciją „Į sveiką gyvenseną ir ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

Švietimas

„Vėtrungės“ gimnazijoje - unikali paroda

Minint Pasaulinę žemės dieną, trečiadienį Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje pristatyta Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto parengta paroda „Pažintis su nematoma ...
2024-03-20
Skaityti daugiau

Verslas

Apie tvarios energijos gamybą ir kaip tam pažaboti Baltijos vėją

Kaip Baltijos jūros vėją pažaboti tvarios energijos gamybai? Atsakymo į šį klausimą bus ieškoma su AB „Ignitis grupė“ vadovu Dariumi ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This