P0

Nuomonės

Meras privalėtų atsiskaityti iki rinkimų, bet neišdrįs (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-25


Taip pakampėse šnabžda kandidatai į Klaipėdos mero postą, bet nedrįsta atvirai to pareikalauti. Mat, sėkmės atveju, po ketverių metų tai būtų taikytina ir jiems patiems.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jeigu Vytautas Grubliauskas išdrįstų tai padaryti, tiktai įrodytų esąs vertas dar ketverius metus vesti miestą į tik jam žinomą ateitį. Nepaisant virsmo iš liberalo į „komuniagą”, taip socdemus kadaise vadino jo bendražygis Vidmantas Plečkaitis.

Paprastai mero ataskaita savivaldybės Tarybai ir miesto gyventojams yra pateikiama balandį. Rinkimai baigsis kovą, tad dėl saugumo, tikėtina, V. Grubliauskas ir jo komanda ataskaitą planuoja pateikti jau po didžių politinių batalijų. Juolab kad taip buvo nuo amžių amžinųjų…

Tipo, negalima laužyti tradicijų. Bet laikai nūnai nauji, nauji iššūkiai ir dera vyriškai bei moteriškai juos priimti. O ne polytiškai slapukauti.

Jei V. Grubliauskas bus išrinktas ketvirtai kadencijai, yra didelė tikimybė, kad ataskaitą už 2022 metus jis pateiks jau naujos sudėties savivaldybės tarybai. Antraip šią ataskaitą už ne savo darbus pateikti gali tekti jau naujai iškeptam merui. Kažkokia nesąmonė…

O tos paskutinės ataskaitos turinys neturėtų būti rengiamas Savivaldybės administracijos, kuri ir taip priešrinkiminiu laikotarpiu tampa tarsi politinių intrigų įkaite. Žinia, prastai dirbantys merai visada tokias atvejai į tribūnas yra linkę stumti administracijos vadovus: suprask, ne aš kaltas, kad prastai dirbau. 

Esu tvirtai įsitikinęs, kad V. Grubliauskas savo ataskaitos iki rinkimų pateikti neišdrįs, nes jokio malonumo: juk niekas nepagirs. Atvirkščiai – puls kaip devyni alkani vilkai vieną nusilpusią bitę.

Žinia, tikėjimas – durnių tėvas. Tad, jei klystu, esu pasirengęs ant barzdos pasiberti truputį pelenų (ar taip, ar taip – žila) ir viešai atsiprašyti. Net svajoju. Prisiekiu Merlino barzda.

Rimtai kalbant, tokia satisfakcija prieš rinkimus, išties, turėtų būti ne pasirinkimo galimybė, o teisės normomis reglamentuota prievolė. Ir atsiskaityti reikėtų ne už vienerius metus, o už visus ketverius: pranešti rinkėjams, kas nuveikta, o ko padaryti nepavyko.

Tokia pati prievolė turėtų būti taikoma ir savivaldybių tarybų nariams. Dabar daugelio tokių metinių ataskaitų turinys – tik vėjai dykumoje.

Ir dominuoja toksai sofistinis ble ble ble leitmotyvas: „Mums būtina mieste saugoti žmogaus gyvybę ir sveikatą, užtikrinti jo sambūvį su gamta, puoselėti darną šeimoje ir bendruomenėje”…

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Turėtų politikai iš tribūnų savo rinkėjams pranešti, kodėl iš liberalų tapo socdemais, iš valstiečių – kolūkiečiais ir panašiai. Antraip žmonės mano ir 99 procentais yra teisūs, kad tai daroma tik asmeninės naudos siekiant, tik dėl išskaičiavimo.


  2023-01-25

  5 komentarai “Meras privalėtų atsiskaityti iki rinkimų, bet neišdrįs”

  1. AvatarŽinovui (IP: 86.100.53.185)

   Tai Šulcui. JIs juk pradirbo Vykdomajame komitete paskui 1990 m pasidarė sąjudiečiu ir pradėjo darbuotis savivaldybėje Trečdalį savo gyvenimo “paaukojo” mūsų miesto gerovės kūrimui………Net merą pavaduodavo jam išvykus… Tai jau Šulco žinios apie visus ir viską max. Todėl jis galėtų patarti miestiečiams,kad ne tik meras po 15 m. darbo ,bet ir kiti administracijos darbuotojai,tarnautojai pateikti savo atlikto darbo ataskaitas. Jos privalo atitikti jų pareigybių nuostatuose esamas funkcijas .Ir -atliktas ar ne funkcijas..
   Meras Tarybos nariai davė priesaikas. Kaip jas vykdė? O paskui Šulcas galėtų paanalizuoti LR vietos savivaldos įstatymą ir jis kaip Žinovas , parašytų, kokios nuobaudos gali būti už nurodytų funkcijų nevykdymą…Kas gali kreiptis į teismus dėl atsakomybės pareikalavimą??.

  2. AvatarLabai nemaloniai nuteikia, kai nesugeba išeiti iš posto (IP: 88.118.165.148)

   Lyg būtų priklausomi nuo valdžios, kaip nuo narkotikų. Demokratinėje visuomenėje tam ir yra rinkimai kas 4 metus, kad nesėdėtų tie patys. Na pabuvo, padarė ką sugebėjo, užteks. Tegul dabar kiti padirba.

  3. AvatarŠiaip (IP: 188.69.59.159)

   Už visus 12 metų turėtų atsiskaityt ir įrodyt, kodėl yra vertas 4-os kadencijos

  4. AvatarŽinoma (IP: 88.119.136.56)

   Visi Tarybos nariai ir Meras turėtų atsiskaityti rinkėjams sausio mėn. už keturis metus, iki rinkimų !
   O tai kam reikalinga juos rinkti, jei jie daro bet ką ir bet kaip arba nieko nedaro ?

  5. Avatar. (IP: 195.182.76.3)

   Tokia pati prievolė turėtų būti taikoma ir savivaldybių tarybų nariams. Būtų labai įdomu išgirsti jų paskas ką nuveikė per tuos ketverius metus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt