P0

Kultūra

Teatre pjesę su aktoriais skaitė ir žiūrovai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-26


Yasminos Reza pjesė „Skerdynių dievas“ trečiadienio vakarą Klaipėdos dramos teatre skambėjo ne tik aktorių, bet ir žiūrovų lūpomis. Nuotaikingas bendras publikos ir aktorių kūrybinis dialogas priminė, kad kiekviename žmoguje slypi kūrybos gyslelė.

„Bendrų aktorių ir publikos skaitymų idėjos užuomazga atsirado bendraujant su skaityklos erdvės bendraįkūrėjos, Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos, atstovais. Tuomet svarstėme būdus, kaip parodyti visuomenei, kokią puikią viešąją erdvę turime teatre, kad čia galima ne tik pavartyti įvairių leidinių apie scenos menus, bet ir išgerti kavos, susitikti su draugais, bendrauti“, – kalbėjo šių skaitymų rengėja Klaipėdos dramos teatro kultūros projektų koordinatorė Lina Lencevičiūtė.

Pasak jos, pjesių skaitymai publikai teatro aktoriams nėra didelė naujovė, bet įprastai skaityti vykstama pas tuos žmones, kuriems sudėtinga apsilankyti teatre – jau ne kartą lankyta žmonių su regos negalia bendruomenė, senjorai, viešėta pas vaikus su įvairiomis negaliomis, toliausiai klaipėdiečiai buvo nuvykę į Panevėžio pataisos namus.

„Mūsų aktoriai labai nuoširdžiai dalyvauja įvairiose socialinėse veiklose, jiems tikrai rūpi padėti, tad pakanka pasiūlyti kur nors nuvykti ir visada sulaukiame galinčių skaityti pjeses. Štai ir po šių skaitymų, vasario 1 d., važiuosime į Klaipėdos miesto neįgaliųjų ir senelių globos namus, skaitysime jų bendruomenei Žemaitės „Tris mylimas“, – vardijo L. Lencevičiūtė.

Skaitymai teatre atsirado ne tik norint burti žmones skaitykloje, bet ir reaguojant į publikos pageidavimus turėti daugiau įvairių neformalių renginių teatre. Skaitymų rengėja pripažino, kad ruošiantis pilotiniam netradicinių skaitymų vakarui netrūko ir dvejonių.

„Skerdynių dievą“ skaitė aktoriai Renata Idzelytė, Sigutė Gaudušytė, Samanta Pinaitytė, Eglė Barauskaitė ir Mikalojus Urbonas. Juodu humoru smelkiamoje pjesėje pasakojama apie buitišką nutikimą – mokykloje susipešus vaikams, vienam jų išmušamas dantis. Dvi inteligentiškos poros, vaikų tėvai, susitinka ir mėgina konstruktyviai ir civilizuotai išspręsti šį nemalonų nutikimą. Bet kas prasideda kaip protingų suaugusiųjų pokalbis, labai greitai virsta chaosu, kuomet virš galvų skrieja ne tik įžeidimai, bet ir daiktai.

„Prieš skaitymus šiek tiek jaudinomės – mums rūpėjo, kad visiems patiktų, kad žmonės priimtų mūsų siūlomas žaidimo taisykles, kad patys skaitymai vyktų sklandžiai, juk vieną personažą skaitė po penkis žmones. Be reikalo tiek nerimavome – visi dalyviai atėjo su atviromis širdimis ir viskas tikrai puikiai pavyko“, – pasakojo aktorė Renata Idzelytė. Anot jos, šių skaitymų idėja tiek jai, tiek kolegoms pasirodė labai patraukli, mat prisijungę prie aktorių žmonės atsidūrė paprastai publikos niekada nepamatomoje teatro situacijoje.


  2023-01-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt