P0

Aplinkosauga

KRATC skelbia apie permainas komunalinių atliekų surinkime

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-27


Klaipėdos mieste kasmet atsiranda naujovių komunalinių atliekų surinkimo srityje, nes atliekų tvarkymo reikalavimai dėl atliekų rūšiavimo nuolat kinta visoje Lietuvoje, įrengiamos naujos konteinerių aikštelės. Ne išimtis ir šie metai – nuo 2023 m. sausio Klaipėdos mieste taip pat įsigaliojo komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai.

„Dėl energetinės ir ekonominės krizės praėjusiais metais išaugo daugelis su atliekų tvarkymu susijusių išlaidų, tad, siekiant ateityje išvengti ženklaus atliekų tvarkymo paslaugos pabrangimo, teko optimizuoti atliekų surinkimo paslaugą, sumažinti atliekų surinkimo sąnaudas taip, kad ši paslauga būtų įperkama, tačiau išliktų geros kokybės ir atitiktų aplinkosaugos ir sveikatos saugos reikalavimus. Kiti atliekų surinkimo tvarkos pakeitimai buvo būtini siekiant tvarkingesnės aplinkos mieste ir aktyvesnio rūšiavimo“, – sakė Rasa Jievaitienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos aplinkosaugos skyriaus vedėja.

Pagrindiniai pakyčiai yra susiję su žaliųjų atliekų surinkimu, mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aptarnavimu, antrinių žaliavų surinkimu iš individualių namų.

Šaltuoju metų laiku, nuo gruodžio 1 d. iki kovo 31 d., žaliosios atliekos Klaipėdoje yra surenkamos vieną kartą per mėnesį, nes šiuo periodu įprastai susikaupia mažiau žaliųjų atliekų.  Įsibėgėjus pavasariui, visą vasarą ir rudenį t. y. nuo balandžio 1 d. iki  lapkričio 30 d., žaliosios atliekos iš klaipėdiečių bus surenkamos kaip ir iki šiol – vieną kartą per savaitę.

Nebeleidžiama prie konteinerių palikti palaidų žaliųjų atliekų, t. y. nugenėtų medžių ir krūmų šakų. Tad siūloma naudotis šiomis šakų ir kitų žaliųjų atliekų surinkimo galimybėmis: daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos ar administratoriai turėtų kreiptis į KRATC ir užsisakyti didmaišį ar specialų laikiną konteinerį žaliosioms atliekoms sukrauti; arba gali savarankiškai patys šias atliekas atvežti ir atiduoti tvarkymui į Glaudėnų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.

Sugrėbtus medžių ir krūmų lapus, nupjautą žolę klaipėdiečiai kaip ir anksčiau gali sudėti į savo maišus (rekomenduotina – žalios spalvos) ir tvarkingai palikti juos prie konteinerių dieną prieš šių atliekų išvežimą. Prie konteinerių palikti palaidas šias ir kitas žaliąsias atliekas draudžiama.

Pastebėta, jog Klaipėdos individulių namų gyventojai kasmet vis aktyviau rūšiuoja antrines žaliavas ir išmeta mažiau atliekų į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Todėl nuo sausio 1 d. yra pakoreguota mišrių komunalinių atliekų iš individualių namų surinkimo tvarka: vasaros laikotarpiu nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. mišrių atliekų konteineriai bus ištuštinami – vieną kartą per savaitę, kitu laikotarpiu – kas dvi savaites.

Keičiamas konteinerių plovimo ir dezinfekavimo dažnumas. Daugiabučių kiemuose esantys kolektyviniai konteineriai bus plaunami ir dezinfekuojami kartą per ketvirtį, kai vidutinė paros temperatūra aukštesnė nei +8. O individualių namų mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius atliekų surinkėjai išplaus vieną kartą per metus.

Šiemet planuojama Klaipėdos individualių valdų gyventojus aprūpinti papildomu konteineriu stiklinių pakuočių ir stiklo antrinių žaliavų rūšiavimui. Atskiru konteineriu surenkant stiklą, daugiau vietos liks plastiko ir popieriaus atliekoms, todėl pagerės kitų pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo sąlygos.


  2023-01-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt