P0

Miestas

Iki vasaros Smiltynėje bus pastatyti nauji tualetai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-28


Po labai ilgų pasirengimų Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje Kuršių nerijos dalyje pagaliau bus pastatyti du nauji konteineriniai tualetai, aprūpinti vandeniu, elektra ir kanalizacija. Iš viso tualetų ir jų infrastruktūros statyba Smiltynėje savivaldybei atsieis apie 150 tūkstančių eurų.

Vienas iš jų bus pastatytas prie Naujosios perkėlos, Smiltynės g. 30, antrasis – prie Smiltynės 31. Analogiški konteineriniai tualetai, tik didesni, yra jau įrengti Klaipėdoje, prie Šiaurinio molo, ir Smiltynės g. 33, prie paplūdimio prieigų.

Kol kas Smiltynėje naudojami kilnojamieji biotualetai. Portalo archyvo nuotr.

Elektros, vandens bei nuotekų šalinimo projektavimo ir įrengimo šiems objektams darbai užtruko gerokai ilgiau ir kainavo gerokai brangiau, nei pačių tualetų pastatymas ir parengimas eksploatuoti. Numatyta, kad tualetai turi būti parengti eksploatuoti per penkis mėnesius nuo užsakymo.

Sutartį dėl šių objektų pristatymo ir prijungimo prie tinklų Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė šių metų sausio 12 d. su UAB „Apastata”. Sandorio vertė – 62,8 tūkstančio eurų.

2021 metų sausio mėnesį UAB „Artva“ įsipareigojo už 75,7 tūkstančio eurų suprojektuoti ir įrengti gręžinį Smiltynėje, prie antrojo paplūdimio. Kiek vėliau atsirado dar ir papildomų darbų už 8,5 tūkstančio eurų. 

Vandens gręžinį Klaipėdos miesto savivaldybė sumanė įrengti prie kadaise naujai pastatyto konteinerinio viešojo tualeto, Smiltynės g. 33. Anksčiau šis objektas vandeniu buvo aprūpinimas iš talpos, esančios ant pastato stogo – į ją vanduo buvo atvežamas.

Kartais pasigirsta viešų svarstymų, kad Smiltynėje, Klaipėdos miesto administruojamoje Kuršių nerijos dalyje, reikėtų įrengti centralizuotus vandens tiekimo ir kanalizavimo tinklus.

Tačiau specialistai atkerta, kad tai būtų labai brangu, nes vartotojų čia yra labai mažai.  O Lietuvos jūrų muziejus tikisi Smiltynėje per porą metų įgyvendinti 2 milijonų eurų vertės nuotekų valyklos ir tinklų rekonstrukcijos projektą.


  2023-01-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt