P0

Švietimas

Klaipėdos botanikos sode šiemet turėtų iškilti naujas pastatas (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-01-31


Klaipėdos universitetas savo valdomame Botanikos sode, esančiame Kretingos gatvėje, dar šiemet planuoja pastatyti naują mokslo paskirties pastatą. Jį norima konstruoti iš medinių modulių ir statyti ant polinių pamatų pagal UAB „Projektų rengimo centras” pernai parengtą projektą.

Projektuotojų vizualizacija

Šio darbo universitetas ėmėsi vykdydamas projektą „Klaipėdos universiteto Botanikos sodo infrastruktūros pritaikymas aplinkosauginiam švietimui”. Jį įgyvendinus esą bus sukurta infrastruktūra, pritaikyta aplinkosauginio švietimo veiklai, skirta Klaipėdos ir jos regiono gyventojams bei turistams. 

Tai nebe pirmasis Klaipėdos universiteto bandymas nusipirkti objekto  pastato statybos paslaugas: ankstesnis baigėsi atmetus visas gautas paraiškas ir pasiūlymus. „Atviros Klaipėdos” duomenimis, potencialūs rangovai pasiūlė dvigubai didesnes kainas nei planavo užsakovas. Todėl universitetas paskelbė rinkos konsultaciją dėl šios statybos, norėdamas pasitikslinti galimos statybos terminus ir kaštus. Darbams numatyti 7 mėnesiai.

Švietimo vidus

Vieno aukšto 4,5 m aukščio, 180 kvadratinių metrų ploto pastatas bus padalintas į kelias pagrindines dalis: atvirą edukacinės salės zoną, salei aptarnauti skirtas patalpas, viešuosius tualetus ir dvi patalpas personalui. O taip pat – patalpas daiktams laikyti bei inžinerinėms sistemoms aptarnauti ir „stiklinį jungiamąjį koridorių – holą”. 

„Numatomas vėdinamas fasadas, kurio apdaila – pluoštinio cemento dailylentės. Jos prie karkaso tvirtinamos horizontaliai, tarp konstrukcijos ir apdailos lentų paliekant bent 30 mm oro tarpą (arba pagal gamintojo nurodymus). Spalva – šviesiai ruda, molio. Išoriniuose kampuose įrengiami užbaigimo aliuminio profiliai, jų spalva derinama prie dailylenčių”, – taip paskelbtoje dokumentacijoje apibūdinama pastato išorė.

Universiteto ir Botanikos sodo vadovybė, pernai padovanojusi miestui kalėdinę eglę, buvo minėję, kad būtent toje vietoje, kur ji augo, ir bus statomas naujas pastatas.


  2023-01-31

  2 komentarai “Klaipėdos botanikos sode šiemet turėtų iškilti naujas pastatas”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.89.120)

   Noriu patikslinti, tai Klaipėdos universiteto botanikos sodas. UNIVERSITETO… o universitetas nėra Klaipėdos, jis tik yra Klaipėdoje.

  2. AvatarO (IP: 88.119.136.56)

   Statybų kainos dabar didėja, vargu bau ar kas imsis statybų už pusę kainos, čia ir konsultantas nepadės…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt