P0

Kriminalai ir nelaimės

Už nelegaliai laikomą ginklą ir šaudmenis – teisiamųjų suolas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-31


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis pareikšti 52-iejų metų klaipėdiečiui.

Ikiteisminį tyrimą uostamiesčio teisėsaugos pareigūnai pradėjo turėdami duomenų apie egzistuojantį medžioklinį šautuvą „TOZ-17“.

Turima informacija leido įtarti, jog minėtas ginklas galėjo būti praeityje jau teisto kaltinamojo žinioje, todėl 2021 metų gegužę buvo nuspręsta patikrinti vyro namus. Juose kratos metu rastas ieškotas šaunamasis ginklas bei penki dujiniai šoviniai. Pats kaltinamasis tuo metu buvo išvykęs į užsienį, o policijos pareigūnus tąkart pasitiko jo buvusi sugyventinė. Neteisėtai laikyti radiniai buvo paimti – bus prašoma teismo juos konfiskuoti.

Ginklo bei šaudmenų, kuriems privalomas leidimas, neteisėtu laikymu kaltinamam vyrui buvo paskelbta paieška ir jam pačiam grįžus į Lietuvą jis buvo suimtas.

Teismas pritarė tyrimui vadovaujančio prokuroro prašymui skirti kaltinamajam griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Šiuo metu vyras teismo laukia Šaulių kalėjime.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Valstybinį kaltinimą teisme palaikys tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.


  2023-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt