P0

Kriminalai ir nelaimės

Sutuoktiniams teisme teks aiškintis, iš kur pas juos atsirado 300 tūkst. eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-01


Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis vyras ir 38 metų jo žmona turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų, kurių pagrįstumo negali įrodyti.

Asociatyvi nuotr.

Ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto kaltinamųjų praturtėjimo buvo pradėtas 2021 m. kovo 26 d. Minėta pora teisėsaugos pareigūnai susidomėjo atlikdami tyrimą dėl vyriškio giminaičio galimai padarytos nusikalstamos veikos. Byloje dėl nusikalstamo bankroto, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir turto iššvaistymo, kuri teismui buvo perduota 2022 m. kovą, buvo atliktas turto tyrimas, kurio metu buvo gauta duomenų dėl galimai sutuoktinių turimų neteisėtų pajamų.

Nustatyta, jog vyras iš galimai neteisėtų pajamų per 2014–2016 metus savo sutuoktinės valdomai įmonei suteikė paskolų už daugiau nei 10 tūkst. eurų, dengė bendrovės skolas bei palūkanas. Per šį laikotarpį jis taip pat grąžino jam šeimos nario suteiktą daugiau nei 9,5 tūkst. eurų paskolą, pirko prekių ir paslaugų. Tyrimo metu taip pat surinkta informacijos, kad per minėtą laikotarpį sutuoktinių pora Pagėgių savivaldybėje pasistatė bei prabangiai įsirengė daugiau nei 250 kv. m. ploto gyvenamąjį namą bei kitus statinius.

Atliekant tyrimą, buvo įvertintos sutuoktinių teisėtos pajamos. Specialistų išvados leidžia pagrįstai manyti, jog jų nepakako minėtu laikotarpiu patirtoms išlaidoms pagrįsti. Įtariama, kad pora 2014 m. turėjo turto, kuriam įsigyti panaudojo daugiau nei 103 tūkst. eurų, 2015 m. – beveik 85 tūkst. eurų, o 2016 m. – apie 103 tūkst. eurų galimai neteisėtų pajamų.

Abiems asmenims pareikšti kaltinimai pagal itin retai taikomą Baudžiamojo kodekso 189-1 straipsnio 1 dalį dėl neteisėto praturtėjimo. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusios ir valstybinį kaltinimą teisme palaikysiančios Klaipėdos apygardos prokurorės Dalios Mackevičienės nutarimu, abiejų sutuoktinių turtui taikomas laikinas nuosavybės teisių apribojimas. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės teismui.


  2023-02-01

  Vienas komentaras apie “Sutuoktiniams teisme teks aiškintis, iš kur pas juos atsirado 300 tūkst. eurų”

  1. AvatarKažkas nepadoraus (IP: 86.100.89.120)

   Juokdarioai , banditai , disponuojantys milijonais vogto turto , vaikšto laisvėje, o mailių gaudo. Juk tokius pinigus galima uždirbti ir ridikėlius turguje parduodant. Išsigimė teisėsauga.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt