P0

Verslas

Aukcione parduoti dveji poilsio namai Palangoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-03


Praėjusių metų pabaigoje Registrų centro administruojamame e. aukcionų ir varžytynių portale buvo stebimas didesnis dalyvių susidomėjimas. Pirkėjus domino valstybės ir savivaldybių įstaigų bei institucijų, taip pat privačių bendrovių parduodamas nebenaudojamas turtas.

Nepaisant to, kad ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį buvo užfiksuotas mažiausias per ketvirtį paskelbtų e. aukcionų ir varžytynių skaičius 2022 metais, parduoto turto vertė buvo didžiausia – iš viso realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 40 mln. eurų.

Praėjusių metų spalio-gruodžio mėnesiais Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 2,7 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko beveik 1000. Stebėtas ir didesnis dalyvių susidomėjimas – tiek užsiregistravusių, tiek ir aktyvių dalyvių skaičius buvo didesnis nei iki tol fiksuoti skaičiai.

Kaip skelbia Registrų centro analitikai, per ketvirtį įvairios institucijos pardavė rekordiškai daug kilnojamojo turto – iš viso už daugiau nei 2,5 mln. eurų. Didelio susidomėjimo sulaukė lengvųjų automobilių pardavimai – įvyko beveik visi jų aukcionai ir varžytynės, o turtas parduotas didesne nei pradinė kaina.

Antstolių skelbtose varžytynėse ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį parduota turto už 5,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 16,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 0,6 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 3,6 mln. eurų. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 12,9 mln. eurų.

Ketvirtąjį ketvirtį brangiausiai e. aukcionuose ir varžytynėse parduotu objektu tapo Druskininkų savivaldybės administracijos parduota slidinėjimo trasa „Snow arena”. Už ją aukciono nugalėtojas sumokėjo 10,25 mln. eurų. Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybės skelbto aukciono metu už 4,3 mln. eurų parduoti Palangoje esantys poilsio namai „9 bangos”. 

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką pateko dar vieni poilsio namai Palangoje – šįkart tai buvo  Turto banko organizuotame aukcione už 2,2 mln. eurų naujus pirkėjus radę poilsio namai „Relax Palanga”.

Tarp įdomesnių praėjusio ketvirčio laimikių galima aptikti ir bendrovės „Arvi kalakutai” prekės ženklų kompleksą, parduotą už 57 tūkst. eurų, dujų reguliavimo punktą Telšių rajone, kurio galutinė kaina aukciono metu išaugo dešimteriopai iki 6,7 tūkst. eurų.

Iš viso per 2022 metus įvyko per 3,9 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių – net 52 proc. daugiau nei per 2021 metus. Per praėjusius metus e. varžytynėse ir aukcionuose parduota turto už beveik 127,5 mln. eurų, iš jų 117 mln. eurų sudarė nekilnojamojo turto sandoriai. Palyginti 2021-aisiais buvo parduota turto už 133 mln. eurų, o nekilnojamojo turto dalis sudarė daugiau nei 113 mln. eurų.

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 26 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 850 mln. eurų.


  2023-02-03

  Vienas komentaras apie “Aukcione parduoti dveji poilsio namai Palangoje”

  1. Avatar??? (IP: 86.100.89.120)

   O ką valdžiukė pardavinės tada, kai sovietinį palikimą išparduos?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt