P0

Regionas

Kitais metais Palanga taps pučiamųjų muzikos sostine

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-03


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. Tad jau po metų, 2024 m. pavasarį, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje. Beje, EBBA sprendimu šis prestižinis renginys didžiausiame mūsų šalies kurorte turėjo įvykti 2020 metais, tačiau koją tąkart pakišo COVID-19 pandemija – renginį teko atšaukti.

Palangos orkestras

Palangoje Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas ir papildomi jo renginiai vyks 2024 m. balandžio 27 d. – gegužės 5 d. Planuojama, kad čempionate dalyvaus maždaug 30 orkestrų – geriausių pučiamųjų muzikos profesionalų. Taip pat į čempionatą visuomet suvažiuoja orkestrų palaikymo komandos, šeimos nariai, garsiausi pučiamųjų instrumentų gamintojai, žiniasklaidos atstovai, tad žinia apie čempionato miestą – šeimininką Europoje pasklinda itin plačiai.

Čempionato metu mieste vyksta daug renginių: be pagrindinių čempionato dalyvių pasirodymų, rengiami koncertai miesto aikštėse, susitikimai su kompozitoriais, solistais, dirigentais bei muzikos ekspertais, konferencijos, parodos, kūrybinės dirbtuvės, vykdomos edukacinės bei muzikinės programos ir kt.

„Teisės rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą Palanga siekė ne vienerius metus – nuo 2013 metų, kuomet dar tik vyko modernios Koncertų salės statybos. Pasiekti šį tikslą nebuvo paprasta – norėdama išlaikyti per daugiau nei 40 metų susiformavusį renginio prestižą, EBBA kelia itin didelius reikalavimus pageidaujantiems šį čempionatą organizuoti. Tad norėdama tapti šio prestižinio renginio šeimininke, Palanga ne tik turėjo įrodyti turinti organizatorių komandos potencialą, bet ir pasiūlyti patogų susisiekimą su kurortu bei svečiams tinkamą infrastruktūrą. Ir be abejonės – užtikrinti, jog kurorto Koncertų salė nepriekaištingai atitiktų keliamus reikalavimus“, – pranešime pažymi Š. Vaitkus.

INFORMACIJA

Pirmasis Europos varinių pučiamųjų čempionatas surengtas 1978 m. Londone, Royal Albert Hall salėje. Nuo tada dėl teisės jį rengti kasmet tarpusavyje konkuruoja žinomi Vakarų Europos miestai. Kuriam iš jų patikėti šią teisę bei garbę, sprendžia EBBA vykdomasis komitetas.


  2023-02-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt