P0

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – tapybos paroda „Dedikacija Klaipėdai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-06


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos galerijoje nuo vasario 7 d., antradienio, eksponuojama klaipėdiečių dailininkų tapybos paroda „Dedikacija Klaipėdai“, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Vasario 18 d., šeštadienį, 13 val. visi kviečiami į susitikimo su autoriais popietę ir edukacinę ekskursiją po parodą.

2022 metų pabaigoje I. Kanto bibliotekos Meno skyriaus galerijoje atidaryta paroda sužavėjo ne vieną miestelėną ir miesto svečią, o nuo šiol ją išvysti jau galima senamiestyje įsikūrusioje Klaipėdos galerijoje. Pasak parodos koordinatorės Birutės Skaisgirienės, Klaipėdos krašto menininkų kūryba yra unikali ir išskirtinė – tapytojų kūriniuose plėtojama Mažosios Lietuvos istorijos tema, skleidžiasi senosios uostamiesčio architektūros bei pajūrio gamtos motyvai.

„Sakoma, kad klaipėdiečiai iš tikrųjų kitokie – jų plaukuose daugiau vėjo, batuose smėlio, o širdyse bangų mūšos… Daugelis nustemba sužinoję, kad Klaipėda yra seniausias Lietuvos miestas, senesnis net už sostinę. Parodoje pasiūlomos ne tik  simbolinės šaltos jūros bangos gūsiai menininkų kūryboje, bet ir savotiškos tik Klaipėdos miestui būdingų atspalvių ir temų variacijos. Vandenį pakeliantis vėjas ir bangų judesiai atspindi būsenas, kurias parodoje identifikuojame įvairialypėje ir daugiaprasmėje menininkų kūryboje“ , – teigė ji.


  2023-02-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt