P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos gatves valys jau trys rangovai (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-02-07


Klaipėdos savivaldybė sudarė dvi naujas sutartis su viešuosius pirkimus laimėjusiomis bendrovėmis dėl mechanizuoto gatvių tvarkymo. Ir tikisi, kad miesto gatves tvarkant jau trims įmonėms, tokios situacijos, kaip praėjusių metų pabaigoje, kai daugelis gatvių dėl didelio snygio buvo sunkiai pravažiuojamos, ateityje nepasikartos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sutartis dėl Klaipėdos miesto centrinės dalies gatvių mechanizuoto tvarkymo šių metų sausio 25 d. pasirašyta su UAB „Ecoservice”, anksčiau jau teikusia tokias paslaugas. Jos vertė – 844 tūkstančiai eurų. Sutarties galiojimo terminas – 2026 metų kovo 6 d. Bendrovė bus atsakinga už teritoriją nuo Kauno ir Agluonos gatvių iki S. Daukanto ir Liepų gatvių atkarpų ties Priestočio ir Liepų g. sankryža, Palangos plento link.

Sutartis dėl Klaipėdos pietinės miesto dalies gatvių mechanizuoto tvarkymo paslaugos pasirašyta su UAB „Vakarų švara”, taip pat turinčia tokio darbo patirties. Jos vertė – 1,1 milijono eurų. Sutartis taip pat galioja iki 2026 metų pavasario.

Savivaldybės valdomam Klaipėdos autobusų parkui (KAP) liko šiaurinė miesto dalis. Beje, pernai balandį sudarytos sutarties su šia bendrove savivaldybė nėra paviešinusi – yra paskelbtas tik spalį sudarytas jos pakeitimas, kuriuo pakoreguotas valomų gatvių sąrašas. Viešųjų pirkimų tarnyba nurodo duomenis, kad šios sutarties vertė – 1,23 mln. eurų, o ji galioja iki 2027 m. balandžio.

Pastarajai įmonei savivaldybė buvo skyrusi 9,8 tūkst. eurų baudą už tai, kad gruodį „gatvės buvo slidžios, nenuvalytos sniego sankaupos, nebuvo užtikrintas eismo saugumas”.

Pats KAP sutartimi tokią funkciją šį šaltąjį sezoną yra perdavęs privačiai bendrovei „Klaipėdos miesto tvarka“. Ir už tai įsipareigojo sumokėti iki 66,5 tūkstančio eurų. Šių metų sausio 3 d. ši sutartis buvo papildyta: privačiam rangovui savivaldybės įmonė sumokėjo papildomai dar 10 procentų nuo pradinės sutarties vertės.

Vasario 3 d. tarp šių bendrovių buvo sudaryta dar viena tokia, 60,5 tūkstančio eurų vertės sutartis. Pagal ją medžiagas gatvėms tvarkyti – smėlį, druską, druskos ir smėlio mišinį, druskos tirpalą – „Klaipėdos miesto tvarka” gaus iš Autobusų parko, tik patiems reikės jas pasiimti. Preliminarus paslaugų teikimo valandų skaičius – 800. Į kainą įskaičiuotas ir sniego išvežimas iš tvarkomų plotų. Preliminarus paslaugų teikimo valandų skaičius – 800. Į kainą įskaičiuotas ir sniego išvežimas iš tvarkomų plotų.


  2023-02-07

  6 komentarai “Klaipėdos gatves valys jau trys rangovai”

  1. AvatarPėstysis (IP: 90.131.46.127)

   Greičiau tegu sninga ir nemažiau pusmetrio. Patikrinimui ar tinka į tokias užduotis

  2. AvatarKad (IP: 90.131.36.141)

   Nors tvarkytu,valytu,o ne vien pinigus imtu už nieko nedarymą.O šiaip tai aferistai siauč nevaldomi ir nebaudžiami,nieko naujo.

  3. AvatarZydrius (IP: 85.232.155.178)

   Oho,1,23milijono sutartis iki 2027 balandzio su įmone kuri tiekė savo subrangovam Egiptietiška druską. Žiūriu ponas Neniškis rupinosi savo ateitimi su Šulcu sudarydami sutartį 4 metams i priekį po rinkimų. Nors puikiai supranta kad po miesto rinkimų situ ponu darbo imituotoju su Grubliausku tikrai nebeliks. Tikiuosi kad sutarys tiek metų i priekį turetu but neteisetos i tie aferistai liktu prie suskilusios geldos.

   • AvatarPiktai (IP: 86.100.89.120)

    Manau, kad tai šaunus aferos pavyzdys, įmonė, kuri galimai neturi net šluotos, imasi gatvių valymo. Aferų afera, prokuratūra turėtų imtis ginti viešą interesą.

  4. AvatarMarija (IP: 85.232.158.203)

   “Klaipėdos miesto tvarka” ir “Ecoservice”- tai abi RUBIKONUI PRIKLAUSANČIOS ĮMONĖS. Pasistengė mūsų meras, išeidamas jų nenuskriausti….:)))

  5. AvatarPo (IP: 88.119.136.56)

   Po tokių mieto dalybų, Klaipėda vėl sublizgės švara !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt