Šeši sukčiai priėjo liepto galą – išgirdo griežtą nuosprendį

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-02-07

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl 52-jų nusikalstamų veikų – sukčiavimų, plėšimų, neteisėto elektroninės priemonės įgijimo ir panaudojimo, policijos pareigūno vardo pasisavinimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kt. Nuteisti šeši organizuotoje grupėje veikę 24–40 metų asmenys. Penkiems iš jų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

Tyrimas buvo pradėtas 2019 m. sausį, kai į Palangos miesto policijos pareigūnus kreipėsi 65-erių moteris, nukentėjusi nuo sukčių.

Ji nurodė, kad jai į namus paskambino nepažįstamas asmuo, prisistatė policijos pareigūnu, aiškino, kad neva per inkasavimą banke buvo aptikta daug padirbtų pinigų, todėl reikia patikrinti moters namuose turimus pinigus, ar jie esantys tikri. Į nukentėjusiosios namus atėjęs nepažįstamas asmuo apgaulės būdu išviliojo 700 eurų ir pasišalino.

Iš viso per 2019 metus kaltinamieji įvykdė 7 panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas Palangoje, Tauragėje ir Plungėje. Jas tęsė ir 2020 metais, įvykdydami dar 7 nusikalstamas veikas Tauragėje, Plungėje, Kėdainiuose bei Kėdainių, Skuodo ir Kretingos rajonuose.

Bylos duomenimis, 2020 m. sausį į Tauragės pareigūnus kreipėsi 83-ejų metų moteris, nukentėjusi panašiomis aplinkybėmis. Pareigūnams ji pasakojo, kad jai paskambinęs nepažįstamas asmuo taip pat prisistatė policijos pareigūnu, nurodė, kad reikia patikrinti namuose laikomus grynuosius, ar jie nėra padirbti. Atėjęs nepažįstamas vyras apgaulės būdu tąkart pasisavino 600 eurų.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, teismas konstatavo, kad, skambindami galimoms aukoms, nuteistieji prisistatydavo ne tik policijos pareigūnais. 2020 m. balandį Salantuose gyvenančiai 90-mečių sutuoktinių porai paskambinę asmenys prisistatė esantys elektros tinklų darbuotojai, aiškino, kad senoliai už elektros energiją yra atsiskaitę neva padirbtais pinigais, todėl reikia patikrinti visus namuose laikomus pinigus.

Atvykęs nepažįstamas vyras pareiškėjams į akis papurškė ašarinių dujų, pagrobė net 31 150 eurų ir pasišalino.

Teismas konstatavo, kad du iš kaltinamųjų, atliekantys laisvės atėmimo bausmes, skambindavo nukentėjusiesiems, prisistatydavo įvairių įstaigų darbuotojais, įtikindavo, kad namuose laikomi pinigai gali būti padirbti ir kad juos būtina patikrinti. Kiti nuteistieji eidavo į pareiškėjų namus ir išviliodavo ar pagrobdavo įvairias pinigų sumas.

Nustatyta, kad prie nusikalstamų veikų prisidėjo ir 35 m. moteris, kuriai buvo perduodama dalis iš nusikalstamų veikų gautų pinigų. Moteris pinigus pervesdavo tiek organizuotos grupės organizatoriui, tiek pastarojo nurodytiems asmenims.

Skaičiuojama, kad bendra nukentėjusių žmonių patirta žala siekia 77 830 eurų.  

Klaipėdos apygardos teismo sprendimu, visi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Nusikaltimų darymo metu laisvės atėmimo bausmes atliekantiems 40 m. ir 34 m. vyrams teismas skyrė subendrintas 13 metų 4 mėnesių bei 13 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmes. Kitam 45 m. kaltinamajam skirta 13 metų nelaisvės. 29-erių ir 25-erių metų vyrai už grotų privalės praleisti po penkerius metus, o moteriai teismas skyrė 2 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant vietoj intensyvios priežiūros dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Teismas tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo už bendrą 81 519 eurų sumą. Iki visiško priteistos turtinės žalos atlyginimo nukentėjusiesiems teismas paliko galioti kaltinamiesiems paskirtą laikiną nuosavybės teisės apribojimą į ne mažiau kaip 40 000 Eur vertės turtą.

Tyrimą byloje atliko gausios teisėsaugos pareigūnų pajėgos – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus ir Tauragės apskričių bei Kalėjimų departamento pareigūnais.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

„Aurum" lenktynes - į Basanavičiaus gatvę!

Ar tikrai Palangai reikalingos „1006 kilometrų lenktynės“ vidurvasarį? Nesu priešininkas lenktynių ar kitų masinių renginių – kuo daugiau įvairių pramogų, ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Regionas

Susidūrė motociklininkas ir dviratininkė

Policija pranešė, kad antradienį, apie 19.15 val., Palangoje, Ganyklų ir Kretingos gatvių sankryžoje, susidūrė motociklas, kurį vairavo 33 metų vyras, ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This