P0

Kriminalai ir nelaimės

Už neteisėtą veiklą apsišaukėliui verslininkui – reali laisvės atėmimo bausmė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-09


Klaipėdos apylinkės teismas nuteisė vyrą, kuris buvo kaltinamas neteisėtai vykdęs finansinę (investicinę) veiklą bei apgaule įgijjęs didelės vertės – 91 tūkst. eurų turtą. Jam skirta reali pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė ir piniginė bauda.

Byloje nustatyta, kad kaltinamasis sukūrė internetinį puslapį, kuriame skelbė apie investicinį projektą ir investavimo galimybes, siūlydamas įsigyti investicinius paketus. Dėl ko 10 asmenų, nuteistojo suklaidinti galimybėmis teikti investicines paslaugas vykdant investicinį projektą, laikotarpiu nuo 2019 m. birželio mėn. iki 2021 m. spalio mėn. į investicinį projektą investavo iš viso 91 tūkst. eurų, atlikdami bankinius pavedimus į vyro nurodytą banko sąskaitą.

Gavęs pinigus, vyras, siekdamas sudaryti patikimo ir pelningą veiklą vykdančio investicinio projekto įvaizdį, išrašė asmenims investicinio projekto sertifikatus bei laikotarpiu nuo 2019 m. liepos 1 d. iki 2019 m. spalio 31 d. išmokėjo 12 260 Eur palūkanų, tačiau vėliau palūkanų nemokėjo ir 2019 m. spalio 31 d. melagingai elektroniniu paštu pranešė, jog dėl neva pinigų plovimo politikos buvo užšaldytos piniginės lėšos bei asmenims pinigų negrąžino.

Teismas nusprendė, jog jis pinigines lėšas asmeniniams tikslams panaudojo žinodamas, jog nukentėjusiųjų pervestos piniginės lėšos bus panaudotos ne investicijoms į projektus įgyvendinti, nes jis neturi licencijos vykdyti investicinės veiklos ir jo vadovaujama įmonė realiai jokios veiklos nevykdo.

„Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, jog teisiamasis kaltės nepripažino ir savo elgesio kritiškai nevertino, byloje nebuvo nustatyta jo atsakomybę sunkinančių ir jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių, neteistas (teistumas išnykęs), nebaustas administracine tvarka, nusikalstamais veiksmais padarytos žalos neatlygino, jam skyrė realią 1 (vienerių) metų 6 (mėnesių) laisvės atėmimo bausmę ir 100 MGL (5000 Eur (penkių tūkstančių eurų)) baudą. Taip pat nuosprendžiu nuspręsta iš dalies patenkinti civilinių ieškovų pareikštus civilinius ieškinius”, – rašoma teismo pranešime.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


  2023-02-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt