P0

Kultūra

Kviečia į Sauliaus Šaltenio kinematografinės istorijos pristatymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-10


Vasario 15-tąją, trečiadienį, 17 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje visuomenei bus pristatytas naujausias Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo, dramaturgo, Saulius Šaltenio darbas „Akis į akį“.

Ko reikia geram kinui? Vieniems geras filmas yra aktoriai, kitiems – istorija. Yra ir tokių, kuriems kino kokybę lemia muzika, operatoriaus ir dailininko darbas. Dar kiti siekia pusiausvyros tarp vieno ir antro. Rašytojas S. Šaltenis sako, jog geras kinas prasideda nuo geros literatūros.

Knygos iliustracija

Naujausias S. Šaltenio kūrinys „Akis į akį” – kinematografinė istorija apie Klaipėdos krašto prijungimą. Tai – pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kuomet literatūrinis kino scenarijus išleidžiamas knygos pavidalu iki pasirodant filmui.

Neįpareigojančiame pokalbyje apie literatūrą ir kiną dalyvaus S. Šaltenis, režisierius, scenaristas, prodiuseris Audrius Juzėnas, istorikas, archyvaras dr. Audrius Dambrauskas.

Renginį moderuos Sondra Simana, prozininkė, rašytoja.

Renginyje leidyklos kaina bus galima įsigyti ir pačią knygą, kuri iliustruota kino dailininko Jurij Grigorovič iliustracijomis.

Renginys bus transliuojamas ir „Facebook” socialiniame tinkle „Klaipėda gyvai” kanale.


  2023-02-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt