P0

Mums rašo

Raudona

Birutė Skaisgirienė
2023-02-10


Kokias asociacijas mums kelia raudona spalva? Vieniems raudona – kraujas ir vynas, kitiems – rožės ir aistra, lūpos ir moteriškumas. Monikos, Jurgos ir Eglės paroda iš tiesų skirta meilei.  Skirtingomis raiškomis – per tapybą (ant drobės ir ant odos) bei fotografiją menininkės kalba apie jausmus,  artėjantį pavasarį ir  aistrą gyventi.

Kūrybinis projektas „RAUDONA“ – jungtinė trijų moterų menininkių: Monikos Gustaitės, Jurgos Sutkutės ir Eglės Degutytės Kontrimienės  paroda yra spontaniškas vernisažas, kuris vasario 17 dieną, penktadienį, 19 valandą bus atidaryta Eglės Kontrimienės kūrybinėje dirbtuvėje, Didžiojo Vandens 5, Klaipėdoje. Paroda truks tik vieną vakarą.

Tradicija rengti vienos dienos ar savaitės parodas menininkų dirbtuvėse kažkada gyvavo ir Klaipėdoje. Puodžių gatvėje klestėjo savotiškas meno avilys, beveik kaip Paryžiaus Monmartras. Kelių paveikslų ar fotografijų vernisažai buvo ne tik populiarus eksponavimo būdas, bet ir puiki proga menininkams pasitikrinti, susitikti su draugais ir meno mylėtojais. Pastaruoju metu tokia tradicija uostamiestyje primiršta, menininkai nenoriai įsileidžia į savo sakralias erdves. Ir visai be reikalo, nes parodos, rengiamos tokiose erdvėse, kuria pridėtinį emocinį kontekstą: menininko daiktai tampa papildomais eksponatais, žadinančiais ne mažesnį smalsumą nei kūriniai.

Parodos „Raudona“ idėja gimė visai netikėtai po filmo peržiūros Klaipėdos kultūros fabrike. Filmas  buvo puikus pretekstas visoms susitikti, o filmo aptarimas, į kurį menininkės susirinko Eglės kūrybinėse dirbtuvėse, subrandino puikų sprendimą.

Nuo ko pradeda menininkas sumanęs surengti savo parodą: ieško galerijos, parodos kuratoriaus, paskui ilgai laužo galvą dėl parodos koncepto, apskaičiuoja išlaidas ir priima sprendimą: NE DABAR. Išaiškėja, kad paraiška galerijai pateikta pavėluotai, belieka susitaikyti, viską atidėti ir laukti kito šanso. Kūrybingi ir drąsūs žmonės ne atidėlioja, o veikia: suranda alternatyvią erdvę ir imasi spontaniškų kūrybinių sprendimų.

Jurga ir Eglė seniai svajojo apie parodą, ne kartą buvo numačiusios ir  datą, bet vernisažas taip ir neįvykdavo. „Mes buvom kaip degtukas ir dėžutė, o norint įkurti ugnį, reikėjo trečios jėgos“, – pasakoja Eglė. Tuo trūkstamu elementu tapo Monika. „Aš tiesiog labiausiai mėgstu ne plepėti, o daryti. Nori ir darai, nesvarbu kaip gausis, nes visada gali geriau nei galėjai vakar, bet kai nieko nedarai, tas geresnis rytojus niekada ir  neateina“, – sako Monika.

Ši paroda Jurgai Sutkutei, Monikai Gustaitei ir Eglei Kontrimienei yra pirmoji, surengta Klaipėdoje. Jurgai ši paroda galbūt bus naujo kūrybinio etapo pradžia po užsitęsusios kūrybinės pauzės. O menininkėms Eglei ir Monikai tai tiesiog smagus žaidimas ir kūrybinis procesas. Jos džiaugiasi galėdamos įlieti žaismės į Klaipėdos senamiesčio kultūrinį gyvenimą.

Darykime viską, kad nebūtų bloga nuo savęs. Pradėkite dabar!

Trumpai apie menininkes

Monika Gustaitė, dizainerė, vizualinių projektų bei sprendimų kūrėja, prekinio ženklo „Hyyge Lietuva“ įkūrėja, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto absolventė, be 5 minučių meno magistrė.

Eglė Kontrimienė, tapytoja, Klaipėdos universiteto Dailės fakulteto absolventė.

Jurga Sutkutė, menininkė, Fashion Week Klaipėda iniciatorė ir organizatorė. Šiaulių universiteto absolventė, magistrė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė.


  2023-02-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt