Stintų šventėje – ir kaimynai iš Latvijos

Fotoreportažai, Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-02-11

Lietus ir vėjas nesutrukdė šį savaitgalį Palangoje vykstančiai jubiliejinei, jau dvidešimtajai, Stintų šventei.

Nuo pat šeštadienio ryto pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje uoslę kuteno kepamų stintų kvapas, verslininkai gyventojams siūlė pačių įvairiausių rūšių žuvų bei jos gaminių. Joje ir dalyje Vytauto gatvės šurmuliuoja tautodailininkų ir kulinarinio paveldo meistrų mugė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tarp šventės dalyvių buvo girdėti ne tik įvairiomis šalies tarmėmis kalbantieji, bet ir latviška šnekta. Kaimyninės šalies žuvininkai bei kitų sričių verslininkai siūlė lietuviams savo produkciją.

Šventės rengėjai jos dalyviams žadėjo įvairių pramogų – stintų meškeriojimo varžybas, tradicines žvejiškas rungtis, pramogauti kvietė ir amatų, žemaitiško kastinio, kuršiškos stintienės, silkės bei humoro kiemai.

Jubiliejinei šventei „Palangos Stinta 2023“ atsakingai ruošėsi ir Baltijos regiono BBQ žuvies turnyro Halinos Bovševič taurei laimėti organizatoriai – Lietuvos barbekių kepėjų asociacija. Jūratės ir Kastyčio skvere įsikūrę turnyro dalyviai – komandos iš Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos – dėl Halinos Bovševič taurės rungsis, savo išmonę demonstruodami tiesiog smalsuolių akivaizdoje. Komandos gamins ypatingus patiekalus, iš kurių vienas būtinai bus iš stintos.

Šeštadienio pavakare vyks teatralizuotos Didžiosios stintos palydos kartu su Stintų ordino riteriais bei perkusine grupe ir Didžiosios stintos sudeginimo misterija „Jūros dvasia“ kartu su fakyrais pajūryje, ties Palangos tiltu.

Stintų šventė Palangoje dar žada tęstis ir sekmadienį.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

„Aurum" lenktynes - į Basanavičiaus gatvę!

Ar tikrai Palangai reikalingos „1006 kilometrų lenktynės“ vidurvasarį? Nesu priešininkas lenktynių ar kitų masinių renginių – kuo daugiau įvairių pramogų, ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Regionas

Susidūrė motociklininkas ir dviratininkė

Policija pranešė, kad antradienį, apie 19.15 val., Palangoje, Ganyklų ir Kretingos gatvių sankryžoje, susidūrė motociklas, kurį vairavo 33 metų vyras, ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This