P0

Regionas

Klaipėdos rajone įsidarbinsiantiems policininkams – piniginės paskatos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-13


Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas pirmadienį pasirašė policijos pareigūnų pritraukimo programos aprašą, kuiame įtvirtintos dvi skatinimo priemonės.

Pareigūnas, paskirtas dirbti Klaipėdos rajone, gaus vienkartinę 4 tūkst. eurų išmoką, o asmeniui, besiruošiančiam tapti policijos pareigūnu, per visą pirminio policijos profesinio mokymo, įvadinio mokymo ar studijų laikotarpį bus mokama mėnesinė 250 eurų skatinamoji išmoka. Abiem atvejais pareigūnas Klaipėdos rajono policijos komisariate įsipareigotų dirbti ne trumpiau kaip 3 metus.

„Prisidėdami finansiškai prie policijos pareigūnų pritraukimo ir motyvacijos dirbti mūsų rajone, išties rodome, kad mums rūpi iššūkiai, su kuriais susiduria policija, ir ieškome sprendimų, kaip juos sumažinti. Tikiuosi, kad numatytos skatinimo priemonės motyvuos jaunus žmones rinktis policijos pareigūno profesiją ir likti dirbti savo krašte. Be abejo, problemą būtina spręsti ir visos šalies mastu. Kas labiausiai paskatintų rinktis darbą tokiose struktūrose, kaip policija? Žinoma, kad adekvatus ir motyvuojantis atlyginimas, tačiau čia pokyčiai būtini jau ne savivaldos, o nacionaliniu lygmeniu“, – pranešime cituojamas meras Bronius Markauskas.

Kad skiriamos vienkartinės išmokos ar stipendijos yra gera praktika pritraukiant, išlaikant ar skatinant pareigūnus, ypač tuose rajonų komisariatuose, kuriuose pareigūnų trūksta, pritaria ir A. Motuzas.

Šiuo metu rajone trūksta 21 policijos pareigūno, tačiau, pasak Klaipėdos rajono policijos komisariato vadovo Ramūno Stasiulio, darbas komisariate vyksta efektyviai – pernai net ir su mažesniais pajėgumais ištirta daugiau nusikalstamų veikų nei 2021 metais.

Komisariato viršininkas neslepia, kad pasirodžius pirmosioms žinutėms apie pareigūnų pritraukimo tvarką, sulaukta daug skambučių ir užklausų dėl įsidarbinimo būtent Klaipėdos rajone.

„Turime du kandidatus, kurie, tikėtina, perėję visas fizinio ir saugumo patikrinimo procedūras, prisijungs prie mūsų kolektyvo ir bus tie pirmieji, kurie galės pasinaudoti pareigūnų pritraukimo programos lėšomis“, – sako R. Stasiulis.


  2023-02-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt